Πλέι οφ super league: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 -Η βαθμολογία

ΠΑΟΚ
 clock 23:35 | 13/03/2022

Ο αποδεκατισμένος ΠΑΣ Γιάννινα άντεξε μέχρι το 91' στην Τούμπα με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ. Ο Άκπομ νίκησε τον Λοντίγκιν και χάρισε τη νίκη (1-0) στην ομάδα του.

Με «χρυσή» αλλαγή και σκόρερ τον Τσούμπα Άκπομ, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του μαχητικού ΠΑΣ Γιάννινα (1-0) χάρη σε γκολ του Άγγλου στις καθυστερήσεις για την πρώτη αγωνιστική των playoffs και πάει στο Βέλγιο για τη ρεβάνς με τη Γάνδη με άλλο αέρα!

Το άσχημο για τους γηπεδούχους ήταν ότι ήταν τον Μιχαηλίδη να αποχωρεί τραυματίας με τα νέα είναι ανησυχητικά, ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων που παρατάχθηκαν χωρίς τον Ηρακλή Μεταξά στον πάγκο, είδαν τον Περέα χάνει τρομερή ευκαιρία στο τέλος και έχουν παράπονα από τον Διαμαντόπουλο για μη αποβολή του Σοάρες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Σκόρερ: 91' Άκπομ

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς Ζ. – Σάστρε, Μιχάι, Μιχαηλίδης (15’ λ. τρ. Κρέσπο), Σίντκλεϊ – Σοάρες (46' Σβαμπ), Κούρτιτς – Μουργκ (46' Μιτρίτσα), Ζαμπά, Μπίσεσβαρ (73' Ζίβκοβιτς Α.) – Τσόλακ (66' Άκπομ)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Λοντίγκιν – Οικονομόπουλος, Εραμούσπε, Κάργας, Γκαρντάφσκι – Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ, Μπρένερ (73' Λώλης) – Μορέιρα (85' Παντελάκης), Περέα