ΠΑΣ Γιάννινα - Λαμία 1-2: «Διπλό» παραμονής με ανατροπή (vid)

clock 21:51 | 12/04/2021

Νίκη-χρυσάφι (και μάλιστα με ανατροπή) με 2-1, που τη διατηρεί με το... ενάμισι πόδι στη Super League, σημείωσε η Λαμία επί του ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες», δια... ποδός του Μίλος Ντέλετιτς. Με ασίστ στον Τζανετόπουλο (47’) και γκολ στο 82’ ο Σέρβος μεσοεπιθετικός «υπέγραψε» το «τρίποντο» της Λαμίας, που «γύρισε» στο δεύτερο ημίχρονο το σε βάρος της 1-0 απ’ το τέρμα του Μπρένερ στο 10’, επέκτεινε το αήττητο σερί της σε 5 αγώνες (3 νίκες, 2 ισοπαλίες) και ανέβηκε στην 9η θέση, 7 βαθμούς πάνω απ' τη 13η ΑΕΛ. Το γκολ  ήρθε απ’ τον ΠΑΣ στο 10ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Καρτάλη, ο Παντελάκης έπιασε μία πρώτη κεφαλιά κι ο Μπρένερ από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 1-0 για την ομάδα των Ιωαννίνων.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος (63’ Σάλιακας), Εραμούσπε, Παντελάκης, Πίρσμαν (23’ λ. τρ. Πήλιος), Καρτάλης (63’ Παμλίδης), Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ (83’ Γροσδάνης), Ελευθεριάδης (83’ Λιάσος), Μιλιντσεάνου.
ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνες, Βύντρα, Τζανδάρης, Ντέλετιτς (88' Γκούγκα), Μπεχαράνο, Μπιάρνασον (76’ Βασιλακάκης), Καραμάνος.

ΕΟΚ: «Νόμιμη η διοίκηση Βασιλακόπουλου, συνεχίζουμε το έργο μας»

ΕΑΚΗ: 12,5 εκ ευρω δέσμευσε ο Αυγενάκης για νέες αθλητικές εγκαταστάσεις-Αναμένονται μελέτες