Πανιώνιος - Παναιτωλικός 1-1: Στους «8» οι Αγρινιώτες σε παράταση - θρίλερ!

clock 20:07 | 15/01/2020

Μεγάλη πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας, πήρε ο Παναιτωλικός, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανιώνιο στην παράταση (0-0 α' ματς).

Το γκολ που έδωσε την πρόκριση στον Παναιτωλικό πέτυχε στο 116' ο Αντμίρ Μπάιροβιτς με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 119' με κεφαλιά του Ντομίνγκεζ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων της παράταση, λίγο έλειψε να γίνει η μεγάλη ανατροπή, όταν και πάλι ο Ντομίνγκεζ προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Κνετ.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, ο Παναιτωλικός είχε δύο δοκάρια! Στο 9' με τον Σίεστεντ να πιάνει την κεφαλιά και τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κότνικ. Και στο 17' σε σουτ του Φάρλεϊ Ρόσα, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κότνικ.

Στο 73' ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-0, αλλά ο Μιλόγεβιτς έκανε το πλασέ στην κίνηση με το εξωτερικό και ο Κνετ απομάκρυνε δύσκολα.