ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-3: Διατήρησαν το αήττητο οι ερυθρόλευκοι

οφη οσφπ
 clock 21:28 | 04/12/2021

Ο ΟΦΗ αν και προηγήθηκε με τον Διαμαντή στο 16', ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 3-1 στο γήπεδο Θόδωρος Βαρδινογιάννης, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League. Η Κρητική ομάδα ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δέχτηκε γρήγορα την ισοφάρισε από το Σισέ στο 24΄.Ο τελευταίος έβαλε μπροστά τον Ολύμπιακό στο 49' ενω το γκολ του Λόπεζ στο 60' σφράγισε τη νίκη του Ολυμπιακού. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 16' με ωραίο γυριστό σουτ του Διαμαντή.

Ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει στο 24' με κεφαλιά του Σισέ.

Στο 49' ο Σισέ με κοντινή προβολή δίνει το προβάδισμα στον Ολυμπιακό

Τρίτο γκόλ για τον Ολυμπιακό στο 60' με τον Ρόνι Λόπες να κάνει το 1-3 με σουτ μέσα από την περιοχή

Τεράστια ευκαιρία sto 73'του Ολυμπιακού, αρχικά με τον Παπέ Σισέ ο οποίος με κεφαλιά έψαξε το χατ-τρικ. Ο Επασί τον σταμάτησε και στη συνέχεια ο Μπα έσπρωξε την μπάλα προς την εστία, αλλά εκείνη κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του ΟΦΗ!

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής (75′ Σελίμοβιτς), Μπαλογιάννης, Τοράλ, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου (68′ Καμάου), Καστάνιος (68′ Τσιλιανίδης).

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Βάτσλικ, Λαλά, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης (65′ Καμαρά), Λόπες, Α. Καμαρά, Μασούρας (80′ Ονιεκούρου), Ελ Αραμπί.

Super League 2: Επιστροφή στις νίκες για τον Εργοτέλη, 1-0 τον ΠΑΟ Β (video)

Super League 2: Ήττα για τον Ηρόδοτο στο Αιγάλεω (video)