Μάντσεστερ Σίτι – Μπρέντφορντ 1-2: Ήττα - σοκ για τους «πολίτες» στο 98’ (βίντεο)

μπρεντφορντ
 clock 17:48 | 12/11/2022

Ο Ιβάν Τόνεϊ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής σήμερα στο «Ετιχαντ», οδηγώντας την Μπρέντφορντ στη μεγάλη νίκη-έκπληξη μέσα στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι με 2-1, για την 16η αγωνιστική της Premier League, την τελευταία πριν από τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω της διεξαγωγής του Μουντιάλ στο Κατάρ.

Η ομάδα του Τόμας Φρανκ προηγήθηκε με το γκολ του Ιβάν Τόνεϊ (16') και η πρωταθλήτρια ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μέισον Μάουντ, αλλά ο φορ της Μπρέντφορντ δεν είχε πει την τελευταία λέξη του και με πλασέ στις καθυστερήσεις «εκτέλεσε» τον Εντερσον και τους «πολίτες», οι οποίοι απομακρύνονται, πλέον, από την πρωτοπόρο Αρσεναλ.

Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή ήττα για τη Σίτι και η πρώτη στην έδρα της από τον περασμένο Φεβρουάριο και εκείνη από την Τότεναμ.

Μπούσης: "Θέλω ο ΟΦΗ σε τρία χρόνια να έχει δικό του γήπεδο" - Μήνυμα ενότητας για την ομάδα

Super League 2: Νίκη Καλαμάτας στο Καραϊσκάκη - Την Κυριακή τα ματς των Κρητικών ομάδων