ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΗ: Ο ΠΑΟΚ άφησε εκτός τον Ηρόδοτο

clock 18:23 | 05/02/2020

Την έκπληξη έκανε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Ηροδότου και πήρε μεγάλη πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ. Το γκολ της πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ σημείωσε ο Βαρούχας με σουτ στο 57', σε ένα ματς όπου η ομάδα της Ν.Αλικαρνασσού που μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τον Λέκκα και λίγο πριν από την ανάπαυλα ο Πετράκης πέτυχε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος το ματς ήταν... παράσταση για ένα ρόλο με τους Γκελοσάνι, Νικολί και Λέκκα να διαμορφώνουν το εντυπωσιακό 0-5.

Ο Ανθεστίων πρόβαλλε σθεναρή αντίσταση στον Γιούχτα και μετά το 0-0 στην κανονική διάρκεια, οι Αρχανιώτες επικράτησαν 3-0 στην παράταση.

Στο Πανεπιστήμιο, τελος, το ματς Μινωική-ΟΦΑ στο 90λεπτο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1 και στο έξτρα ημίωρο οι γηπεδούχοι νίκησαν 4-1.