Ισόπαλοι 1-1 Πανθρακικός και Αστέρας Τρίπολης

clock 17:24 | 17/12/2014

Πανθρακικός και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στην Κομοτηνή, για την 15η αγωνιστική της Super League. Ο Πανθρακικός προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Τζάνη, έπειτα από ωραία σέντρα του Ντιγκινί. Ο Αστέρας ισοφάρισε στο 31’ με εντυπωσιακό γκολ του Γκοϊάν. Ο Πανθρακικός στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, καθώς ο Χασομέρης δεν κατάφερε να σημειώσει τέρμα σε ανυπεράσπιστη εστία.

Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Τσουμάνης (81’ Πέρεζ), Μεχία, Ποτουρίδης, Παπαγεωργίου, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Λαδάκης, Τζάνης (67’ Χρήστου), Κάσες (88’ Χασομέρης), Ντιγκινί.

Στον πάγκο έμειναν οι Πασχαλάκης, Οκάτσι, Αράμπα, Ρομέου.

Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Μουνάφο (71’ Γιαννιώτας), Τσοκάνης (85’ Ζησόπουλος), Μάσα, Νίκο Φερνάντεθ (61’ Μπακασέτας), Μπαράλες.

Στον πάγκο των Αρκάδων είναι οι Κοσίτσκι, Τιε Μπι, Μούκαμ, Παπαχρήστος.