Ισοπαλία του Εργοτέλη στα Γιάννενα (video)

clock 18:59 | 04/11/2019

Ο Εργοτέλης αν και προηγήθηκε δυο φορές αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 στα Γιάννενα με τον τοπικό ΠΑΣ, κατακτώντας τον πρώτο του βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 .

Το 0-1 ήρθε στο 18' με τους Ηρακλιώτες να φεύγουν ωραία στην αντεπίθεση και τον Έφορντ να σκοράρει. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55' με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παμλίδη, το οποίο είδε μόνο ο διαιτητής. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και τέσσερα λεπτά μετά πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ χάρη σε γκολ του Ροβίδη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 74' ο Παμλίδης πετυχαίνοντας δύο τέρματα στον αγώνα.