Η Σάλτσπουργκ κέρδισε 2-1 τη Μάλμε

clock 03:08 | 20/08/2014

Η Σάλτσμπουργκ πήρε τη νίκη με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι με τη Μάλμε, για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λίγκ, το οποίο έγινε στην Αυστρία. Η Σάλτσμπουργκ άνοιξε το σκορ στο 16’, όταν μετά από κόρνερ του Λέιτγκεμπ, ο Σοριάνο σούταρε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σιέμερ έκανε το 1-0. Η Μάλμε βγήκε μπροστά και απείλησε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Η ομάδα της Αυστρίας έκανε το 2-0 πολύ καλό απευθείας φάουλ του Σοριάνο στο 54’. Η Μάλμε μείωσε σε 2-1 με τον Φόρσμπεργκ μετά από λάθος της άμυνας και του Γκουλάκσι.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γκουλάσκι, Σβέγκλερ, Σίμερ, Ουλμέρ, Ραμάλιο, Μανέ (87’ Κεϊτά), Ιλσάνκερ, Λάιτγκαμπ, Καμπλ, Σάμπιτζερ (85’ Μπρούνο), Σοριάνο.
ΜΑΛΜΕ: Όλσεν, Τίνερχολμ, Χελάντερ, Ρικαρντίνιο, Γιόχανσον, Χάλστι, Άντου, Κρόον (87’ Τσιμπίκι), Ρόσενμπεργκ, Θέλιν (61’ Έρικσον), Φόρσμπεργκ.