Φιλική νίκη του Ηροδότου, 2-1 τον Εργοτέλη (video)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
 clock 21:48 | 22/08/2020

Φιλική νίκη επί του Εργοτέλη με 2-1 πέτυχε ο ηρόδοτος , σεμε ανατροπή) σε φιλικό προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 14ο λεπτό με πλασέ του Μπουρσέλη από το ύψος του πέναλτι μετά από πάσα του Κόνραντ (0-1). Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (45') με τον Μυλωνά να νικά τον Κατσιμήτρο σε τετ α τετ (1-1).

Το τελικό 2-1 υπέρ του Ηροδότου διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό όταν ο Καλαμιώτης έστειλε -με προβολή- τη μπάλα στα δίχτυα. Πριν τη συμπλήρωση του εικοσαλέπτου ο Εργοτέλης διπλασίασε τα τέρματά του με τον Τσέλιο, αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς ήταν σε θέση οφ σάιντ ο σκόρερ.

Διαιτητής: Κρασαγάκης, Βοηθοί: Μαυραντωνάκης - Καγκατζογιάννης.

Ηρόδοτος (Κουρμπανάς Νίκος): Λουτριώτης, Καλφουτζος (46' Φρόκου), Αρκούδας, Κανδυλάκης, Μπαλάφας, Κίσσας (46' Καρυωτάκης), Καλαμιώτης, Κουσίδης (65' Αμαραντίδης), Γκίνη (46' Κοντογιάννης) Κοιλιάρας (80' Μολά) Μυλωνάς.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος (46' Τζελέπης), Neral (46' Κατσούρι) Πλαϊτάκης (46' Θεοδωράκης), Bote (46' Σερβιλάκης), Κόλα, Πέϊος, Μπουρσέλης (46' Αλεξάκης), Τσέλιος (46' Μπουτσάκης), Akram (46' Αζίζι), Μανουσάκης (70' Κομνηνός), Conraad (58' Κουτάντος).

Τα υπόλοιπα φιλικά του Σαββάτου

ΑΟΑΝ - ΠΟΑ 2-0 (49' Μαρκάκης, 79' Βλαχάκης)

Πόρος - Ρεθυμνιακός 0-1 (67' Βρεττός)

Αλμυρός - Άρης Σούδας (49', 54' Τοπούζης / 79' Φέζγκα)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ - Δαμάστα 0-2 (10' Ραμάλιο, 30' Ολιβέιρα)
Αρης Ρεθύμνου-Αστέρας Ρεθύμνου 2-4 (9’ Παπαγιαννάκης, 83’ Ντ. Ματαραγκάσι / 20’ Βελονάκης, 51’ πέν. Σιόρε, 61’ πέν. Ρότζεν, 72’ Μαρτσάκης)