Εργοτέλης: Φιλική ισοπαλία στο Τυμπάκι

clock 20:56 | 25/08/2021

Ισόπαλο με 1-1 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι στο Τυμπάκι της τοπικής ομάδας με τον Εργοτέλη με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο φινάλε.

Ο ΑΟ Τυμπακίου προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Ζαφείρη με τον Εργοτέλη να ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ενόκ Κουατένγκ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Ψιμόπουλος (Σταυρακάκης 60’) , Μίκο (Δασκαλάκης 46’) Θεοδωράκης (Κόλα 60’) Κατσούρι (Σπυριδάκης 46’) , Ντουμάνης (Σαβοϊδάκης 35’) , Πάγια (Στεφανάκης 60’) Ποζατζίδης (Σερβιλάκης 60’) Αλεξάκης (Βουτσάς 46’) Τσαμαντιώτης (Kwateng 60’) Νικολακάκης (Αζίζι 60’)  Κωστανάσιος (Πατελάκης 35’)

ΑΟΤ: Δημαράκης Δουλγερακης Βρεττός Κουρουθιανακης Γιαννακακης Φραγκιαδουλακης Τριαντης Παπανδρέου Παραθυρας Μεταξάκης Ζαφειρης

Έπαιξαν επίσης οι: Παπαδάκης, Σκατζάκης, και Φουστανάκης

Ο Χατζηπαναγής στο Ηράκλειο

Τόκιο 2020-Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινο μετάλλιο ο Μιχαλετζάκης στα 100μ. ελεύθερο