Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Β Εθνική μπάσκετ: Με Α.Ο.Κ Χανιά ο ΟΦΗ στην πρεμιέρα- Η κλήρωση της Γ Εθνικής

Image
οφη μπασκετ
 clock 16:05 | 18/08/2022 writer icon newsroom ekriti.gr

Κρητικό ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ ανέδειξε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής. Η πρεμιέρα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 8 Οκτωβρίου.

Πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τον ΟΦΗ με την Ελευσίνα στις 15 Οκτωβρίου.

Μαζί με την κλήρωση του πρωταθλήματος, έγινε και η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει σε νοκ-άουτ παιχνίδι εκτός έδρας τον Πανιώνιο ενω ο Εργοτέλης θα υποδεχτεί τη Νικη Αμαρουσίου.

Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα στο Νότιο Όμιλο της Β’ Εθνικής μπάσκετ:

1η αγωνιστική – 8 Οκτωβρίου
Πεύκη-Ναύπλιο
Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος
Δούκας-Εσπερος
Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός-Νέα Κηφισιά
ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ

2η αγωνιστική – 15 Οκτωβρίου
Πανιώνιος-Πεύκη
Εσπερος-Παλαιό Φάληρο
Πρωτέας Βούλας-Δούκας
Νέα Κηφισιά-Αιγάλεω
ΟΦΗ-Πανελευσινιακός
Ναύπλιο-ΑΟΚ Χανιά

3η αγωνιστική – 22 Οκτωβρίου
Πεύκη-Εσπερος
Παλαιό Φάληρο-Πρωτέας Βούλας
Δούκας-Νέα Κηφισιά
Αιγάλεω-ΟΦΗ
Πανελευσινιακός-ΑΟΚ Χανιά
Ναύπλιο-Πανιώνιος

4η αγωνιστική – 29 Οκτωβρίου
Πρωτέας Βούλας-Πεύκη
Νέα Κηφισιά-Παλαιό Φάληρο
ΟΦΗ-Δούκας
ΑΟΚ Χανιά-Αιγάλεω
Πανελευσινιακός-Ναύπλιο
Εσπερος-Πανιώνιος

5η αγωνιστική – 5 Νοεμβρίου
Πεύκη-Νέα Κηφισιά
Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ
Δούκας-ΑΟΚ Χανιά
Αιγάλεω-Πανελευσινιακός
Ναύπλιο-Εσπερος
Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας

6η αγωνιστική – 12 Νοεμβρίου
ΟΦΗ-Πεύκη
ΑΟΚ Χανιά-Παλαιό Φάληρο
Πανελευσινιακός-Δούκας
Αιγάλεω-Ναύπλιο
Νέα Κηφισιά-Πανιώνιος
Πρωτέας Βούλας-Εσπερος

7η αγωνιστική – 19 Νοεμβρίου
Πεύκη-ΑΟΚ Χανιά
Παλαιό Φάληρο-Πανελευσινιακός
Δούκας-Αιγάλεω
Ναύπλιο-Πρωτέας Βούλας
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Εσπερος-Νέα Κηφισιά

8η αγωνιστική – 26 Νοεμβρίου
Πανελευσινιακός-Πεύκη
Αιγάλεω-Παλαιό Φάληρο
Δούκας-Ναύπλιο
ΑΟΚ Χανιά-Πανιώνιος
ΟΦΗ-Εσπερος
Νέα Κηφισιά-Πρωτέας Βούλας

9η αγωνιστική – 3 Δεκεμβρίου
Πεύκη-Αιγάλεω
Παλαιό Φάληρο-Δούκας
Ναύπλιο-Νέα Κηφισιά
Πανιώνιος-Πανελευσινιακός
Εσπερος-ΑΟΚ Χανιά
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ

10η αγωνιστική – 10 Δεκεμβρίου
Δούκας-Πεύκη
Παλαιό Φάληρο-Ναύπλιο
Αιγάλεω-Πανιώνιος
Πανελευσινιακός-Εσπερος
ΑΟΚ Χανιά-Πρωτέας Βούλας
ΟΦΗ-Νέα Κηφισιά

11η αγωνιστική – 21 Δεκεμβρίου
Πεύκη-Παλαιό Φάληρο
Ναύπλιο-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Δούκας
Εσπερος-Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός
Νέα Κηφισιά-ΑΟΚ Χανιά

Η κλήρωση της Γ Εθνικής

Με Αρη Νίκαιας θα παίξει στην πρεμιέρα ο Εργοτέλης ενώ η Αναγέννηση θα αντιμετωπίσει στη Ρόδο τον Διαγόρα.

Οσον αφορά το πρώτο κρητικό ντέρμπι είναι την 9η αγωνιστική στην έδρα της νεοφώτιστης Αναγέννησης, με τον Εργοτέλη να γίνεται… οικοδεσπότης την 20ή αγωνιστική.

Αναλυτικά:

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2022-2023 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
1η αγωνιστική – 09/10/22
Πορφύρας – ΚΑΟ Μελισσίων
Διαγόρας Ρόδου – Αναγέννηση
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Κορωπί
Εργοτέλης- Αρης Νίκαιας
ΑΕ Πεντέλης – ΑΣ Πέρα

2η αγωνιστική – 16/10/22
Αναγέννηση  – Πορφύρας
ΓΣ Ηλιούπολης – Διαγόρας Ρόδου
Κορωπί – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Αρης Νίκαιας – ΑΟΚ Χαλάνδρι
ΑΣ Πέρα – Εργοτέλης
ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΕ Πεντέλης

3η αγωνιστική – 23/10/22
Πορφύρας – ΓΣ Ηλιούπολης
Διαγόρας Ρόδου – Κορωπί
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αρης Νίκαιας
ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΣ Πέρα
Εργοτέλης- ΑΕ Πεντέλης
ΚΑΟ Μελισσίων – Αναγέννηση

4η αγωνιστική – 30/10/22
Κορωπί – Πορφύρας
Αρης Νίκαιας – Διαγόρας Ρόδου
ΑΣ Πέρα – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΑΕ Πεντέλης – ΑΟΚ Χαλάνδρι
Εργοτέλης- ΚΑΟ Μελισσίων
ΓΣ Ηλιούπολης – Αναγέννηση

5η αγωνιστική – 06/11/22
Πορφύρας – Αρης Νίκαιας
Διαγόρας Ρόδου – ΑΣ Πέρα
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΕ Πεντέλης
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Εργοτέλης
ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΣ Ηλιούπολης
Αναγέννηση  – Κορωπί

6η αγωνιστική – 13/11/22
ΑΣ Πέρα – Πορφύρας
ΑΕ Πεντέλης – Διαγόρας Ρόδου
Εργοτέλης- Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΚΑΟ Μελισσίων
Αρης Νίκαιας – Αναγέννηση
Κορωπί – ΓΣ Ηλιούπολης

7η αγωνιστική – 20/11/22
Πορφύρας – ΑΕ Πεντέλης
Διαγόρας Ρόδου – Εργοτέλης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟΚ Χαλάνδρι
ΚΑΟ Μελισσίων – Κορωπί
Αναγέννηση  – ΑΣ Πέρα
ΓΣ Ηλιούπολης – Αρης Νίκαιας

8η αγωνιστική – 27/11/22
Εργοτέλης- Πορφύρας
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Διαγόρας Ρόδου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΚΑΟ Μελισσίων
ΑΕ Πεντέλης – Αναγέννηση
ΑΣ Πέρα – ΓΣ Ηλιούπολης
Αρης Νίκαιας – Κορωπί

9η αγωνιστική – 04/12/22
Πορφύρας – ΑΟΚ Χαλάνδρι
Διαγόρας Ρόδου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΚΑΟ Μελισσίων – Αρης Νίκαιας
Αναγέννηση  – Εργοτέλης
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕ Πεντέλης
Κορωπί – ΑΣ Πέρα

10η αγωνιστική – 11/12/22
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πορφύρας
Διαγόρας Ρόδου – ΚΑΟ Μελισσίων
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Αναγέννηση
Εργοτέλης- ΓΣ Ηλιούπολης
ΑΕ Πεντέλης – Κορωπί
ΑΣ Πέρα – Αρης Νίκαιας

11η αγωνιστική – 18/12/22
Πορφύρας – Διαγόρας Ρόδου
ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΣ Πέρα
Αναγέννηση  – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟΚ Χαλάνδρι
Κορωπί – Εργοτέλης
Αρης Νίκαιας – ΑΕ Πεντέλης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Απόλλων Λεμεσού - Ολυμπιακός (18/8-20:00): Για το πρώτο βήμα πρόκρισης οι ερυθρόλευκοι

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 - 2022 ekriti.gr | Όροι Χρήσης.
Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis