Β Εθνική μπάσκετ: Έκλεισε την κανονική σεζόν με άνετη νίκη ο ΟΦΗ

οφη διαγορας
 clock 19:57 | 01/04/2023

Με άνετη νίκη έκλεισε την κανονική σεζόν του πρωταθλήματος Β΄Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ ο ΟΦΗ κερδίζοντας με 91-68 τον Διαγόρα Ρόδου στο ΒΑΚ.

Ο ΟΦΗ θα μπει με καλή ψυχολογία στα πλέϊ άουτ για να κλειδώσει την παραμονή στην κατηγορία με αντίπαλο τον Δουκα και έχοντας το πλεονέκτημα έδρας. Αναφορικά με το ματς το συγκρότημα του Β. Ράλλη από την αρχή έδειξε ότι είχε το πάνω χέρι στο ματς καθώς προηγήθηκε με 53-37 στο ημίχρονο, με τον Διαγόρα να ροκανίζει κάπως την διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο (69-58) αλλά τον ΟΦΗ να πατάει γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο και να εκτοξεύει την υπέρ του διαφορά στο τελικό 91-68.

Τα δεκάλεπτα: 26-25, 53-37, 69-58, 91-68

Π. Φάληρο-Πεύκη 88-78

ΟΦΗ-Διαγόρας Ρόδου 91-68

Δούκας-Πανιώνιος 57-81

Αιγάλεω-Έσπερος Καλλιθέας 102-85

Πανελευσιανιακός-Πρωτέας Βούλας 80-74

ΑΟΚ Χανιά-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 70-95