Football League: Tα Χανιά πήραν το κρητικό ντέρμπι (video)

clock 19:03 | 16/01/2015

Με γκολ του Μαρτσάκη στο 83΄ τα Χανιά νίκησαν την Επισκοπή 1-0 ,στο Κρητικό ντέρμπι της 13ης αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League, .Η χανιώτικη ομάδα παρέμεινε στην 3η θεση της βαθμολογίας ενώ η Επισκοπή βρίσκεται στις θέσεις υποβιβασμού. Tα Χανιά είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Πάγκαλο στο πρώτο ημίχρονο και δοκάρι με τον Κρητικού στο 18΄.

Στο 80΄ ο Ραφαήλ αποβλήθηκε και έτσι η Επισκοπή έμεινε παίκτη λιγότερο. Τρία λεπτά μετά τα Χανιά κατάφεραν και άνοιξαν το σκορ με τον Μαρτσάκη να βρίσκει χώρο στην αντίπαλη περιοχή και να σκοράρει.

H Επισκοπή αν και με παίκτη λιγότερο έψαξε την ισοφάριση, κάτι που δεν κατάφερε όμως.

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Μανουσάκης, Βουρβαχάκης, Μποτωνάκης, Λάμπρου, Μαραθιανός, Βιτώρος, Δελήμπασης, Ράντοβιτς, Δουμάνης, Νικόλτσης.

Χανιά (Μ. Στεφανίδης): Σικαλιάς, Παγώνης, Γκότοβος, Μανωλάς, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Γκούμας, Οικονομόπουλος, Πάγκαλος, Καραγιάννης, Κρητικός

Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Γιαννουγλίδης (Αθηνών), Αργυρός (Αθηνών)