Αθλητικά

ΕΠΣΗ

Το πρόγραμμα της Β ΕΠΣΗ

epsh_b.jpg

Αναλυτικά το  πρόγραμμα της Β ΕΠΣΗ
Α ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Μοχός     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Γαρίπα     
Βόνη         Ερμής     
Διαγόρας         Κανάρια     
Πόρος         Τριτωνία     
Ποσειδώνας         Πήγασος     
Εθνικός         Γούβες     
2η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Ηρακλής Νιπιδιτού         Χαραυγή     
Μοχός         Βόνη     
Γαρίπα         Διαγόρας     
Ερμής         Πόρος     
Κανάρια         Ποσειδώνας     
Τριτωνία         Εθνικός     
Πήγασος         Γούβες     
3η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Βόνη     
Διαγόρας         Ηρακλής Νιπιδιτού     
Πόρος         Μοχός     
Ποσειδώνας         Γαρίπα     
Εθνικός         Ερμής     
Γούβες         Κανάρια     
Πήγασος         Τριτωνία     
4η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Διαγόρας         Χαραυγή     
Βόνη         Πόρος     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Ποσειδώνας     
Μοχός         Εθνικός     
Γαρίπα         Γούβες     
Ερμής         Πήγασος     
Κανάρια         Τριτωνία     
5η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Πόρος     
Ποσειδώνας         Διαγόρας     
Εθνικός         Βόνη     
Γούβες         Ηρακλής Νιπιδιτού     
Πήγασος         Μοχός     
Τριτωνία         Γαρίπα     
Κανάρια         Ερμής     
6η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Ποσειδώνας         Χαραυγή     
Πόρος         Εθνικός     
Διαγόρας         Γούβες     
Βόνη         Πήγασος     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Τριτωνία     
Μοχός         Κανάρια     
Γαρίπα         Ερμής     
7η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Εθνικός     
Γούβες         Ποσειδώνας     
Πήγασος         Πόρος     
Τριτωνία         Διαγόρας     
Κανάρια         Βόνη     
Ερμής         Ηρακλής Νιπιδιτού     
Γαρίπα         Μοχός     
8η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Γούβες         Χαραυγή     
Εθνικός         Πήγασος     
Ποσειδώνας         Τριτωνία     
Πόρος         Κανάρια     
Διαγόρας         Ερμής     
Βόνη         Γαρίπα     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Μοχός     
9η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Πήγασος     
Τριτωνία         Γούβες     
Κανάρια         Εθνικός     
Ερμής         Ποσειδώνας     
Γαρίπα         Πόρος     
Μοχός         Διαγόρας     
Βόνη         Ηρακλής Νιπιδιτού     
10η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Τριτωνία         Χαραυγή     
Πήγασος         Κανάρια     
Γούβες         Ερμής     
Εθνικός         Γαρίπα     
Ποσειδώνας         Μοχός     
Πόρος         Ηρακλής Νιπιδιτού     
Διαγόρας         Βόνη     
11η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Κανάρια     
Ερμής         Τριτωνία     
Γαρίπα         Πήγασος     
Μοχός         Γούβες     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Εθνικός     
Βόνη         Ποσειδώνας     
Πόρος         Διαγόρας     
12η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Ερμής         Χαραυγή     
Κανάρια         Γαρίπα     
Τριτωνία         Μοχός     
Πήγασος         Ηρακλής Νιπιδιτού     
Γούβες         Βόνη     
Εθνικός         Διαγόρας     
Ποσειδώνας         Πόρος     
13η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Χαραυγή         Γαρίπα     
Μοχός         Ερμής     
Ηρακλής Νιπιδιτού         Κανάρια     
Βόνη         Τριτωνία     
Διαγόρας         Πήγασος     
Πόρος         Γούβες     
Εθνικός         Ποσειδώνας 

 Β ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         Καμηλάρι     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Μεταξοχώρι     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Παλιανή 2008     
Δίας         Δόξα Μασταμπάς     
Κόρακας         Πυργιώτισσα     
Ασήμι         ΠΑΟ Δειλινών     
ΟΦΗ 94         Νέοι Μινωικής     
2η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Νέοι Αλμυρού     
Καμηλάρι         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
Μεταξοχώρι         Δίας     
Παλιανή 2008         Κόρακας     
Δόξα Μασταμπάς         Ασήμι     
Πυργιώτισσα         ΟΦΗ 94     
ΠΑΟ Δειλινών         Νέοι Μινωικής     
3η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
Δίας         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
Κόρακας         Καμηλάρι     
Ασήμι         Μεταξοχώρι     
ΟΦΗ 94         Παλιανή 2008     
Νέοι Μινωικής         Δόξα Μασταμπάς     
ΠΑΟ Δειλινών         Πυργιώτισσα     
4η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Δίας         Νέοι Αλμυρού     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Κόρακας     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Ασήμι     
Καμηλάρι         ΟΦΗ 94     
Μεταξοχώρι         Νέοι Μινωικής     
Παλιανή 2008         ΠΑΟ Δειλινών     
Δόξα Μασταμπάς         Πυργιώτισσα     
5η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         Κόρακας     
Ασήμι         Δίας     
ΟΦΗ 94         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
Νέοι Μινωικής         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
ΠΑΟ Δειλινών         Καμηλάρι     
Πυργιώτισσα         Μεταξοχώρι     
Δόξα Μασταμπάς         Παλιανή 2008     
6η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Ασήμι         Νέοι Αλμυρού     
Κόρακας         ΟΦΗ 94     
Δίας         Νέοι Μινωικής     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         ΠΑΟ Δειλινών     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Πυργιώτισσα     
Καμηλάρι         Δόξα Μασταμπάς     
Μεταξοχώρι         Παλιανή 2008     
7η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         ΟΦΗ 94     
Νέοι Μινωικής         Ασήμι     
ΠΑΟ Δειλινών         Κόρακας     
Πυργιώτισσα         Δίας     
Δόξα Μασταμπάς         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
Παλιανή 2008         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
Μεταξοχώρι         Καμηλάρι     
8η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Μινωικής         Νέοι Αλμυρού     
ΟΦΗ 94         ΠΑΟ Δειλινών     
Ασήμι         Πυργιώτισσα     
Κόρακας         Δόξα Μασταμπάς     
Δίας         Παλιανή 2008     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Μεταξοχώρι     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Καμηλάρι     
9η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         ΠΑΟ Δειλινών     
Πυργιώτισσα         Νέοι Μινωικής     
Δόξα Μασταμπάς         ΟΦΗ 94     
Παλιανή 2008         Ασήμι     
Μεταξοχώρι         Κόρακας     
Καμηλάρι         Δίας     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
10η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Πυργιώτισσα         Νέοι Αλμυρού     
ΠΑΟ Δειλινών         Δόξα Μασταμπάς     
Νέοι Μινωικής         Παλιανή 2008     
ΟΦΗ 94         Μεταξοχώρι     
Ασήμι         Καμηλάρι     
Κόρακας         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
Δίας         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
11η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         Δόξα Μασταμπάς     
Παλιανή 2008         Πυργιώτισσα     
Μεταξοχώρι         ΠΑΟ Δειλινών     
Καμηλάρι         Νέοι Μινωικής     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         ΟΦΗ 94     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Ασήμι     
Κόρακας         Δίας     
12η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Παλιανή 2008         Νέοι Αλμυρού     
Δόξα Μασταμπάς         Μεταξοχώρι     
Πυργιώτισσα         Καμηλάρι     
ΠΑΟ Δειλινών         Αναγέννηση Δυτ .Πρ     
Νέοι Μινωικής         Ολυμπιακός Μαλεβ.     
ΟΦΗ 94         Δίας     
Ασήμι         Κόρακας     
13η Αγωνιστική
Α΄ΓΥΡΟΣ
Νέοι Αλμυρού         Μεταξοχώρι     
Καμηλάρι         Παλιανή 2008     
Αναγέννηση Δυτ .Πρ         Δόξα Μασταμπάς     
Ολυμπιακός Μαλεβ.         Πυργιώτισσα     
Δίας         ΠΑΟ Δειλινών     
Κόρακας         Νέοι Μινωικής     
ΟΦΗ 94         Ασήμι

Αθλητικά

Κορωνοϊός: «Πράσινο φως» για παρουσία θεατών στις εξέδρες στον ερασιτεχνικό αθλητισμό-Στο 90% ανέβηκε η πληρότητα των γηπέδων

Ξανά φίλαθλοι στις κερκίδες.jpg

Η «Εθνική Επιτροπή Προστασίας της Δημόσιας Υγείας έναντι του κορονοϊού COVID-19», έπειτα από σχετικά αιτήματα του υφυπουργείου Αθλητισμού, αποδέχθηκε να επιτραπεί η παρουσία θεατών στις εξέδρες (μπορούν να συνοδεύουν και ανήλικους έως 12 ετών), σε προπονήσεις ατομικών και ομαδικών ερασιτεχνικών αθλημάτων, σε ανοικτές αθλητικές εγκαταστάσεις, με τις εξής προϋποθέσεις:

- να είναι πλήρως εμβολιασμένοι ή νοσήσαντες το τελευταίο εξάμηνο.

- να φορούν υποχρεωτικά μάσκα. 

- να μην υπερβαίνει η πληρότητα των εξεδρών το 50%.

-  Να επιτραπεί  η χρήση των αποδυτηρίων με 1 άτομο ανά 2 τ.μ. και ταυτόχρονα απόσταση 1,5 μέτρου μεταξύ τους.

- Να αυξηθεί το όριο χωρητικότητας θεατών στα γήπεδα, ως χώροι αμιγώς εμβολιασμένων, με πληρότητα:
* στο 90% της χωρητικότητας και όχι πάνω από 40.000 θεατές,  για ανοικτές εγκαταστάσεις με ηλεκτρονικό σύστημα εισιτηρίων,
* στο 70% της χωρητικότητας και όχι πάνω από 15.000 θεατές, για ανοικτές εγκαταστάσεις χωρίς ηλεκτρονικό σύστημα εισιτηρίων,
* στο 90% της χωρητικότητας και όχι πάνω από 12.000 θεατές για κλειστές εγκαταστάσεις με ηλεκτρονικό σύστημα εισιτηρίων,
* στο 70% της χωρητικότητας και όχι πάνω από 4.000 θεατές, για κλειστές εγκαταστάσεις χωρίς ηλεκτρονικό σύστημα εισιτηρίων.

Περαιτέρω εξειδίκευση για την εφαρμογή των παραπάνω, από τις 25 Οκτωβρίου, σε διευκρινιστικές οδηγίες της ΓΓΑ που θα ακολουθήσουν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

FIBA Europe Cup: Πρώτη νίκη για το Περιστέρι-Ήττα του Ιωνικού

Super league 2: “Πρόβα” στο Παγκρήτιο για Εργοτέλη, Επισκοπή

ESPA BANNER