Λίβερπουλ - Μάντσεστερ 1-2

clock 18:29 | 22/03/2015

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε μεγάλη νίκη στο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ για την 30η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» επιβλήθηκαν 2-1 στο «Άνφιλντ» χάρη σε δύο γκολ του Χουάν Μάτα και απέκτησαν προβάδισμα πέντε βαθμών έναντι των «κόκκινων» στη «μάχη» για την έξοδο στο νέο Champions League.

Από την πλευρά της, η Λίβερπουλ, η οποία αγωνιζόταν από το 46' με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Στίβεν Τζέραρντ (σ.σ. είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο στη θέση του Άνταμ Λαλάνα) που πάτησε τον Άντερ Ερέρα, μείωσε με τον Ντάνιελ Στάριτζ, χωρίς να καταφέρει κάτι περισσότερο. Στις καθυστερήσεις ο Μινιολέ απόκρουσε το πέναλτι του Ρούνi.