Η SKODA Ξάνθη 2-2 με Βέροια

clock 19:55 | 14/01/2015

Η SKODA Ξάνθη ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Βέροια στα Πηγάδια, για την 18η αγωνιστική της Super League. H Ξάνθη έμεινε με δέκα παίκτες από το 30ο λεπτό  λόγω αποβολής του Μπαξεβανίδη. Στο 35’ άνοιξε το σκορ ο Μπεν, ισοφάρισε στο 37’ ο Καπετάνος και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι στο 56’ προηγήθηκαν με τον Γούτα, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν τρία λεπτά αργότερα με τον Καλτσά. Λίγο πριν το τέλος του ματς αποβλήθηκε και ο Λουτσέσκου που διαμαρτυρήθηκε για μη τήρηση του fair play.

SKODA Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Λουσέρο, Βάλτερ (59’ Βασιλακάκης), Ομπόντο, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Γούτας, Καπετάνος (44’ Σολτάνι), Λισγάρας.

Στον πάγκο: Ζαρόπουλος, Κομεσίδης, Ορφανίδης, Καρυπίδης, Μπέλιτς.

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Βέρτζος (64’ Κάμπορα), Μπατιόν, Καλτσάς, Αμαραντίδης (39’ Καλί, 74’ Όστοϊτς), Μπαργκάν, Παυλίδης, Μαλόν, Μπεν.

Στον πάγκο: Τζινάρ, Πέδρο Άρτσε, Γεωργιάδης, Ντουμίτρου.