Gossip - LifeStyle

Αθλητικά

Στο πλευρό του Ολυμπιακού ο μάνατζερ ράγκμπι του Survivor

survivor2.jpg

Στο πλευρό της ομάδας μπάσκετ του Ολυμπιακού βρέθηκε ο Πάνος Αργιανίδης που γνωρίσαμε μέσα από τη συμμετοχή του στο Survivor.

O μάνατζερ ράγκμπι φόρεσε την χαρακτηριστικότατη «αστεράτη» μπλούζα του και πήρε μια σημαία του Ολυμπιακού για να πανηγυρίσει την νίκη της ομάδας του που την έστειλε στο Final Four. 

Δείτε την ανάρτησή του:

survivor-panos-argianidis.jpg

survivor-panos-argianidis.jpg, by mariak

Αθλητικά

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Οι ελληνικές συμμετοχές της 6ης ημέρας (28/07)

tsitsipas-sakkari.jpg

Σε πέντε αγωνίσματα θα λάβουν μέρος οι Έλληνες αθλητές την Τετάρτη 28 Ιουλίου, στην 6η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Ξεχωρίζει η «μάχη» του Στέφανου Τσιτσιπά εναντίον του Γάλλου, Ουγκό Ιμπέρ στον τρίτο γύρο του μονού ανδρών στο τένις, ενώ λίγες ώρες αργότερα, ο Έλληνας πρωταθλητής του τένις θα ενώσει τις δυνάμεις του με την Μαρία Σάκκαρη, στον πρώτο γύρο του μεικτού, εναντίον των Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι/Φελίξ Οζέρ-Αλιασίμ (Καναδάς).

Στην κολύμβηση, οι Απόστολος Παπαστάμος και Ανδρέας Βαζαίος θα «πέσουν» στον προκριματικό των 200μ. μεικτής ατομικής ανδρών, ενώ σε φουλ δράση θα είναι και οι Έλληνες ιστιοπλόοι, καθώς δίνουν τους δικούς τους αγώνες στις κατηγορίες τους, οι Βύρωνας Κοκκαλάνης, Κατερίνα Δίβαρη, Γιάννης Μιτάκης, Παναγιώτης Μάντης/Παύλος Καγιαλής και οι Αιμιλία Τσουλφά/Αριάδνη Σπανάκη.

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 6ης ΗΜΕΡΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30
-200μ. μεικτή ατομική ανδρών: 
Προκριματικός - 2η σειρά: (13:58): Απόστολος Παπαστάμος
Προκριματικό - 5η σειρά (14:09): Ανδρέας Βαζαίος

ΤΕΝΙΣ
Ariake Tennis Court 2
-Τρίτος γύρος μονό ανδρών (07:00): Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον του Ουγκό Ουμπέρ (Γαλλία)
-Πρώτος γύρος μεικτού (11:00): Στέφανος Τσιτσιπάς/Μαρία Σάκκαρη εναντίον των Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι/Φελίξ Οζέρ-Αλιασίμ (Καναδάς)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Fujisawa 
-RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-9 (06:05): Βύρωνας Κοκκαλάνης
-RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-9 (06:15): Κατερίνα Δίβαρη
Zushi
-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 (06:05): Ιωάννης Μιτάκης
Enoshima 
-470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05): Παναγιώτης Μάντης/Παύλος Καγιαλής
Enoshima
-470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (08:35): Αιμιλία Τσουλφά/Αριάδνη Σπανάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Sea Forest Waterway
-Δίκωπος-Ημιτελική σειρά (06:20): Μαρία Κυρίδου/Χριστίνα Μπούρμπου 

ΤΖΟΥΝΤΟ
Nippon Budokan Mat 1
(05:00-08:30)
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Προκριματικός γύρος: Ελισάβετ Τελτσίδου (Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα η ώρα)
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Προημιτελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Ρεπεσάζ
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Ημιτελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
-Κατηγορία -70κ. γυναικών: Τελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Πυγμάχος δάγκωσε τον αντίπαλό του, όπως ο Τάισον

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Θετική Ελληνίδα αθλήτρια - δεν ταξιδεύει για Τόκιο