Ξεκίνημα με ήττα οι Κ19 του ΟΦΗ

clock 18:51 | 01/09/2018

Με νίκη άρχισε το πρωτάθλημα της Super League Κ19 ο Παναιτωλικός. Κέρδισε με 4-2 στην πρεμιέρα τον Ο.Φ.Η. σε αγώνα που έγινε στο Αγρίνιο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν  δύο φορές (7’ και 30’),  με τον Σουρνάκη, και Κουράκη  αλλά ο γηπεδούχος αντέδρασε ισοφαρίζοντας στο τέλος του ημιχρόνου. Στο 45’ μετά από σέντρα του Σκόνδρα, ο Καββαδίας με κεφαλιά μείωσε σε 1-2 και στις καθυστερήσεις μετά από σέντρα του Φραντζέσκου, ο Τσιαντής με σουτ ισοφάρισε σε 2-2.
Στο β’ ημίχρονο ο Παναιτωλικός ολοκλήρωσε την ανατροπή. Στο 66’ μετά από σέντρα του Πατίλα, ο Καββαδίας με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ δίνοντας το προβάδισμα και δύο λεπτά αργότερα ο Θώδης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2. Ο ίδιος στο 73’ με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.