Τένις: Αποκλείστηκε η Μαρία Σάκκαρη

Μαρία Σάκκαρη
 clock 16:26 | 15/02/2020

Η Μαρία Σάκκαρη πάλεψε αλλά να μπόρεσε να αποφύγει την ήττα με 3-6, 7-5, 6-1 από την Έλενα Ριμπάκινα, μένοντας έτσι εκτός τελικού στο τουρνουά της Αγ. Πετρούπολης.

Η 20χρονη αθλήτρια από το Καζακστάν, Νο 25 της παγκόσμιας κατάταξης, κατάφερε να κάνει την ανατροπή, φτάνοντας στη νίκη μετά από 1 ώρα και 57 λεπτά αγώνα, με επιβλητική εμφάνιση στο τρίτο σετ.

Επόμενο τουρνουά για τη Μαρία Σάκκαρη, που δεν μπόρεσε να συμμετάσχει στον τρίτο τελικό της καριέρας της, είναι αυτό στο Ντουμπάι την ερχόμενη εβδομάδα όπου στον 1ο γύρο θα αντιμετωπίσει την Αρίνα Σαμπαλένκα από τη Λευκορωσία.