Συντριπτική ήττα ο Εργοτέλης 5-0 από τον ΠΑΟ

clock 19:07 | 11/01/2015

Ο Εργοτέλης γνώρισε συντριπτική ήττα από τον Παναθηναικό με 5-0 στη Λεωφόρο, στο πλαίσιο της 11ης (εξ αναβολής) αγωνιστικής. Οι «πράσινοι» πέτυχαν και τα 5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 8ο λεπτό ο Πέτριτς έδωσε στον Κλωναρίδη λίγο έξω από την περιοχή ο οποίος με ωραίο σουτ στη γωνία σημείωσε το 1-0. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 12’, ο Μπέργκ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς, σημείωσε το 2-0. Ο Μπέργκ τρία λεπτά  αργότερα, στο 15’, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ο Ταυλαρίδης έκανε το 4-0 για το «τριφύλλι» και πανηγύρισε δεόντως το τέρμα που πέτυχε. Ο Μπέργκ στο 42’ έκανε  χατ τρικ διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ σε 5-0. Ο Εργοτέλης έμεινε στους 11 βαθμούς ενώ ο Παναθηναικός ανέβηκε στους 33 βαθμούς.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδης (78’ Κουτρουμπής), Μπούρμπος, Χουχούμης, Λαγός, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Πέτριτς (73’ Καρέλης), Κλωναρίδης (60’ Νίνης), Μπεργκ

Στον πάγκο: Κότσολης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ντίνας.

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Λυκογιάννης, Χαντί (46’ Χαλκιαδάκης), Ρέντζας, Καζναφέρης, Τζανακάκης, Γκέντοζγλου, Φιντέλεφ, Σιμάο, Γιουσούφ (73’ Κούτρης), Μπουγκντάνοφ (27’ Μποέ-Κανέ)

Στον πάγκο: Σαράνοφ, Παμλίδης, Πίτσος, Λουβιόν