Super League: Άρης - Βόλος 4-2,ΠΑΟ-ΠΑΟΚ 1-1,ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-0-Βαθμολογία και συνέχεια(vid)

ΠΑΟ-ΠΑΟΚ
 clock 22:05 | 03/05/2023

@Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λουίς Πάλμα που είχε δύο γκολ και μία ασίστ, ο Άρης επιβλήθηκε 4-2 του Βόλου στο "Βικελίδης" και κλείδωσε την έξοδο στην Ευρώπη δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των playoffs της Super League.

Παναθηναϊκός αν και προηγήθηκε 1-0 του ΠΑΟΚ τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ομάδα της Θεσσαλονίκης στη Λεωφόρο με τους πράσινους να παίζουν με δέκα παίκτες από το 86' λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινης του Σένκεφελντ. Το τριφύλλι θα πάει την Κυριακή στο "Γ. Καραϊσκάκης" για να παίξει τα ρέστα του σε ένα ματς τίτλος για τον Παναθηναϊκό.

Οι πράσινοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ με τον Μαντσίνι αρκετά νωρίς στην αναμέτρηση αλλά εν συνεχεία ο ΠΑΟΚ πήρε τα ηνία του αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ σόκαρε τον Παναθηναϊκό με τον Μπράντον Τόμας να ισοφαρίζει σε 1-1 με ένα πανέμορφο γκολ.

@Το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό δεν είχε νικητή και γκολ, με την Ένωση να σπαταλά την ευκαιρία να ανεβεί μόνη στην κορυφή, μετά από την ισοπαλία στο ντέρμπι της Λεωφόρου. Οι κιτρινόμαυροι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις ευκαιρίες όμως έπεσαν πάνω στο τείχος του Τζολάκη, ενώ οι ερυθρόλευκοι έχασαν κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρουν, ενώ το γκολ του Μπακαμπού στο 69' ακυρώθηκε για οφσάιντ.

ΒΑΘ

Τα κριτήρια κατάταξης

Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).

Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).

Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.