Super League 2: Πέρασε δεύτερος ο Λεβαδειακός, 3-2 τη Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός - Δόξα
 clock 19:35 | 21/02/2020

Ο Λεβαδειακός επικράτησε εντός έδρας της Δόξας Δράμας με 3-2, στο ματς με το οποίο η αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Super Leauge 2. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν πρώτοι με κεφαλιά του Σαμπανίδη στο 6'.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεσε καθώς στο 14' έκαναν το 1-1 χάρη σε σουτ του Ιωαννίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βοιωτοί ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να προηγηθούν με τέρμα του Πολέττο στο 69'.

Δύο λεπτά μετά ο Μπαστιάνος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του που βρίσκεται στη δεύτερη θέση, έναν βαθμό μπροστά από τον Απόλλωνα Σμύρνης ο οποίος αγωνίζεται την Κυριακή (23/2, 15:00) κόντρα στην Κέρκυρα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Σαμπανίδη.

Λεβαδειακός (Αντωνίου): Μπάγιτς, Βήχος, Λιάγκας, Παντελιάδης (56′ Μάντζιος), Χατζηλάμπρος (46′ Μύγας), Καραχάλιος, Μεχία, Ιωαννίδης, Κονέ, Πολέττο (85′ Νίκας), Μπαστιάνος.

Δόξα Δράμας (Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Σιώπης, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παρασκευάς (74′ Κόντος), Πινδώνης, Αποστολίδης (64′ Χάμοντ), Κρητικός, Ρόβας (84′ Παπαϊωάννου), Σαμπανίδης.

Το προφίλ της 18ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (21/2)

Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέττο, 71′ Μπαστιάνος – 6′, 90+3′ Σαμπανίδης)