Super League 2: Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦ Ιεράπετρας, 3-2 την ΑΕΚ Β

οφι
 clock 17:24 | 17/12/2022

Ο ΟΦ Ιεράπετρας πήρε σημαντική νίκη απέναντι στην ΑΕΚ Β' με 3-2 στο «Βουζουνεράκειο» και βρέθηκε ξανά στην πρώτη τετράδα της Super League 2.

Η ομάδα της Ιεράπετρας μπορεί να ξεκίνησε, χάνοντας πέναλτι στο 2ο λεπτό με την εκτέλεση του Μούλερ να χτυπά στο κάθετο δοκάρι της εστίας της ΑΕΚ Β ενώ μπορεί να ισοφαρίστηκε με το γκολ του Κοσίδη στο 32’ αλλά στο δεύτερο ημίχρονο χάρη σε δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε διάστημα λιγότερο των 10 λεπτών έφτασε στη νίκη. Μάλιστα, ο ΟΦΙ άντεξε και όταν η ΑΕΚ Β μείωσε σε 3-2 στο 78′ ξανά με τον Κοσίδη που ήταν ο κορυφαίος για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου.

Σκόρερ για τον ΟΦΗ ήταν ο Βουό με τα γκολ που πέτυχε στο 7’ και στο 54’ ενώ το τρίτο του γκολ πέτυχε ο Αντερέγκεν στο 63’.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Αγγ. Διγκόζη ανεβαίνει στους 12 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας ενώ η ΑΕΚ Β μετά από 7 ματς έχει συγκομιδή 8 βαθμών.

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (90+2′ Καλλιτσουνάκης), Μηλιώτης (85′ Κόλα), Μούλερ, Αντερέγκεν, Βουό (79′ Μπλανκ Καζάου).

ΑΕΚ Β (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Χριστοφιλόπουλος (62′ Δημητρίου), Ντάικο, Κατσίκας, Παρράς, Μουστακόπουλος, Κορομηλάς (73′ Τρούμπουλος), Γεωργέας (62′ Χατζηκυριάκος), Πάπα (37′ λ.τ Γκολφίνος), Χριστόπουλος, Κοσίδης.