Super League 2: Άνετη νίκη για τα Χανιά - Νίκες για Λεβαδειακό και ΑΕΛ στο Βόρειο όμιλο

ΧΑΝΙΑ
 clock 17:57 | 13/01/2024

Με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος τα Χανιά διέλυσαν με 4-0 το Διαγόρα και παρέμειναν στην 2η θέση της βαθμολογίας, πίσω από την πρωτοπόρο Καλλιθέα, η οποία χρειάστηκε πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο για να «καθαρίσει» την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό Β΄ (3-0) και να διατηρηθεί στο «ρετιρέ» της κατάταξης του 2ου ομίλου της Super League 2.

Τραυματίας αποχώρησε από το 7' του αγώνα Χανιά – Διαγόρας ο Δημήτρης Μάνος ο οποίος πέφτοντας σε διαφημιστική πινακίδα έσπασε την μύτη του.

Η Καλαμάτα από την άλλη «λυτρώθηκε» στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Γρίβα (1-0 το Αιγάλεω), αποτέλεσμα που διατήρησε τη «Μαύρη Θύελλα» «ζωντανή» στη μάχη της απευθείας ανόδου.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία:

«Αγκαζέ» Λεβαδειακός και ΑΕΛ

Χωρίς απώλειες συνέχισαν Λεβαδειακός και ΑΕΛ, που πέρασαν τα εμπόδια των Απόλλωνα Πόντου (1-0 εκτός έδρας) και Αιολικού (2-0 εντός) αντίστοιχα, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2 και βάσει των έως τώρα δεδομένων, δείχνουν πως θα είναι οι ομάδες που θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους την πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στην κορυφαία επαγγελματική κατηγορία.

Με δύο γκολ του Τζιόρα η Νίκη Βόλου έκανε «πάρτι» στην Κοζάνη (3-0) κι επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις ήττες στην τελευταία πεντάδα αγώνων. Η ομάδα της Μαγνησίας απέκτησε προβάδισμα για τα πλέι οφ έναντι της σημερινής της αντιπάλου.

ΟΦΗ: Έκλεισε τον Γερμανό εξτρέμ Μακάνα Μπάκου

Mπαλτάκος: Τι είπε για το Παγκρήτιο και τα άλλα υποψήφια γήπεδα για τον τελικό Κυπέλλου