Αθλητικά

Το πρόγραμμα των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας

kipelo.jpg

Η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοίνωσε το πρόγραμμα των πρώτων αγώνων της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι τρεις αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 4-6 Φεβρουαρίου, ενώ η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με το νικητή του ζεύγους ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης θα οριστεί μετά τον επαναληπτικό.

Συγκεκριμένα, την Τρίτη 4 Φεβρουαρίου θα παίξουν Λαμία-Ολυμπιακός (18:00), την Τετάρτη 5/2 θα αναμετρηθούν ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός (21:30) και την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου θα τελεστεί η συνάντηση Άρης-Ατρόμητος (19:00).

Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν το διήμερο 12-13/2, ενώ ο τελικός της διοργάνωσης είναι προγραμματισμένος για το Σάββατο 23 Μαΐου

Αθλητικά

Super League 2: Η σύνθεση των δύο ομίλων-10/10 η έναρξη

sl-2.jpg

Έγινε γνωστή από την διοργανώτρια αρχή η σύνθεση των δύο ομίλων του νέου πρωταθλήματος της Super League 2. Πέρα από την τοποθέτηση του Ολυμπιακού Β’ στον βορρά έπειτα από κλήρωση, εντύπωση προκαλεί ο εκ νέου διαχωρισμός των δύο ομάδων του Βόλου, με τον Ολυμπιακό φέτος να τοποθετείται στον Νότο και την Νίκη στον Βορρά.

Επίσης, παραμένει σε εκκρεμότητα η συμμετοχή της Ρόδου, η διοίκηση της οποίας γνωστοποίησε πως δικαιώθηκε η προσφυγή της στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών και περιμένει να συμμετάσχει και αυτή στην κλήρωση, συμμετέχοντας στον Νότιο όμιλο. Το πρωτάθλημα της super league 2 θα ξεκινήσει στις 10 Οκτωβρίου.

Η σύνθεση των ομίλων:

Νότιος Όμιλος
Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη. Διαγόρας Ρόδου, Επισκοπή, Εργοτέλης, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Κηφισιά, Λεβαδειακός, Ολυμπιακός Βόλου, Καραϊσκάκης Άρτας, ΟΦ Ιεράπετρας, Χανιά, ΑΕΚ Β’, Παναθηναϊκός Β’.

Βόρειος Όμιλος
ΑΕΛ, Αλμωπός Αριδαίας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Νίκη Βόλου, Ξάνθη, Πανσερραϊκός, Πιερικός, Τρίγλια, Τρίκαλα, Ολυμπιακός Β’, ΠΑΟΚ Β’.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ-ΑΕΚ: Ο Κλάτενμπεργκ «ακυρώνει» τις διαμαρτυρίες της ΑΕΚ!

Μπάσκετ: Στην Θεσσαλονίκη και οχι στο Ηράκλειο το ματς της εθνικής ανδρών με Λευκορωσία

ESPA BANNER