Πρεμιέρα με ήττα στα μπαράζ ανόδου για το βόλεϊ του ΟΦΗ

clock 14:16 | 22/04/2017

Πρεμιέρα με ήττα στα μπαράζ για την άνοδο στην Α1 έκανε ο ΟΦΗ, αλλά έχει την ευκαιρία στα επόμενα παιχνίδια, να πάρει μια απο τις δυο πρώτες θέσεις του ομίλου του, που θα τον στείλουν στο φάιναλ-φορ.

Η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη, γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ απο την Παλλήνη και πλέον στα παιχνίδια που έχει με τη Ροδίων Αθλησις το Σάββατο (6μμ) και την Κυριακή με τον Εθνικό (3μμ) να πάρει τη δεύτερη θέση και να πάρει την πρόκριση στο φαιναλ-φορ όπου οι δυο πρώτες ομάδες θα πάρουν απευθείας το εισιτήριο για την Α1 βόλει.

Ο ΟΦΗ πάλεψε το πρώτο σετ, αλλά το έχασε στις λεπτομέρειες, ήταν μέτριος στο δεύτερο σετ και το έχασε σχετικά εύκολα (25-18), ανέβασε την απόδοση του και πήρε το τρίτο σετ με 23-25, αλλά στο τέταρτο αν και ξεκίνησε καλά έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-2 και να διεκδικήσει το παιχνίδι στο ται-μπρέικ.

Η Παλλήνη πήρε το σετ με 25-22 και πήρε και τη νίκη με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-22,25-18,23-25,25-22.

*Στο άλλο παιχνίδι του Α' ομίλου των μπαραζ ο Εθνικός νίκησε εύσκξολα με 3-0 σετ τη Ροδίων Άθλησις.

Τα σετ ήταν 25-12,25-15 και 25-20.