Πήρε βαθμό στη Λιβαδειά η Λαμία

clock 19:26 | 03/03/2019

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Λιβαδειάς ανάμεσα στο Λεβαδειακό και τη Λαμία, που έληξε 1-1 (39΄  Αντιλέχου - 43΄ Πίτι), στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής στη Super League.
Η ομάδα της Φθιώτιδας έμεινε αήττητη για τρίτο συνεχή αγώνα εκτός έδρας, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να προσθέσουν άλλους 2 πολύτιμους βαθμούς στη συγκομιδή τους, στην προσπάθεια για την παραμονή.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό ποιοτικά, με όλη τη δράση και τη συγκίνηση να συμπυκνώνεται στο τελευταίο πεντάλεπτο. Στο 39΄ οι Βοιωτοί προηγήθηκαν, όταν από λάθος του Μπαράλες σε προσπάθεια για διώξιμο η μπάλα στρώθηκε στον Αντιλέχου, που με πλασέ νίκησε τον Σαράνοφ κάνοντας το 1-0. Οι «πράσινοι» δεν πρόλαβαν να χαρούν για πολύ, πάντως, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα, από εκτέλεση φάουλ του Πίτι η μπάλα χτύπησε στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.
Στο ίδιο αγωνιστικό μοτίβο κινήθηκε το δεύτερο ημίχρονο. Οι δύο αντίπαλοι δεν ρίσκαραν να επιτεθούν, κάτι που είχε ορατό αντίκτυπο στο θέαμα, καθώς κυριαρχούσαν τα πολλά λάθη και οι δυνατές προσωπικές μονομαχίες. Ως εκ τούτου το δεύτερο 45λεπτο δεν είχε να επιδείξει την παραμικρή συγκίνηση και θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιώργος Τάσης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καραχάλιος, Παντελιάδης - Πλιάτσικας, Μπαράλες, Σαράνοφ, Μπεχαράνο
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Νανζίς, Κονέ, Μαρκόφσκι, Ζησόπουλος, Μέλεγκ (55΄ Στανόγεβιτς), Καραχάλιος (81΄ Ιωαννίδης), Ρεχιασβίλι, Τσαπούρης, Ντιόγκο (46΄ Παντελιάδης).
ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκαρντοβέλι, Μπλάζιτς, Μπεχαράνο, Μπερτόλιο (81΄ Τομάς), Πίτι (89΄ Καρυπίδης), Καραμάνος, Μπαράλες (65΄ Επστάιν).