Αθλητικά

Παρέμεινε τέταρτος ο ΟΦΗ στη βαθμολογία της Σούπερ Λιγκ

ΟΦΗ.jpg

Ο ΟΦΗ άφησε δύο βαθμούς στο ματς με τον Παναθηναϊκό, αλλά η ζημιά ήταν μικρή, αφού ούτε η Ξάνθη, ούτε ο Ατρόμητος, ούτε η ΑΕΛ κατάφεραν να κερδίσουν. Η κρητική ομάδα παρέμεινε στην 4η θέση, έχοντας 23 βαθμούς ενώ ο 7ος Ατρόμητος έχει 19.

Τα αποτελέσματα:

Ξάνθη – Παναιτωλικός  0-0

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 1-1

Ολυμπιακός – Λάρισα 4-1

ΑΕΚ – Αστέρας Τρ       2-1

Ατρόμητος – Λαμία    1-1

Πέμπτη

Άρης – Βόλος  (17:15)

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ     (19:30)

Βαθμολογία

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 37

2. Π.Α.Ο.Κ. 34

3. A.E.K. 27

4. Ο.Φ.Η. 23

5. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 21

6. ΞΑΝΘΗ 20

7. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ  19

8. Α.Ε.Λ. 19

9. ΑΡΗΣ 18

10. ΛΑΜΙΑ 18

11. ΒΟΛΟΣ 17

12. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. 12

13. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6

14. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 5

Αθλητικά

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Οι ελληνικές συμμετοχές της 9ης ημέρας (31/07)

miltos-tentoglou.jpg

Σε στίβο, κολύμβηση, ιστιοπλοΐα, πόλο ανδρών και άρση βαρών επικεντρώνεται το ελληνικό ενδιαφέρον στην αυριανή (Σάββατο, 31/07) 9η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.
Στο στίβο «μπαίνουν» στη... μάχη ο Μίλτος Τεντόγλου στον προκριματικό του μήκους, οι Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης στο επί κοντώ, η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου στη δισκοβολία γυναικών και η Ελισάβετ Περισίδου στον προκριματικό των 100μ. με εμπόδια.
Στην κολύμβηση ο Κρίστιαν Γκολομέεβ θα τα δώσει όλα για την πρόκριση στον τελικό των 50μ. ελεύθερου ανδρών, ενώ στο πόλο η εθνική Ανδρών αντιμετωπίζει τη Ν. Αφρική. Στην ιστιοπλοΐα ο Ιωάννης Μιτάκης συνεχίζει με την 7η και 8η ιστιοδρομία του, ενώ στην άρση βαρών έρχεται η ώρα του Θόδωρου Ιακωβίδη στην κατηγορία των 96κ. (προκριματικός).
 
ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 9ης ΗΜΕΡΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

-Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος (03:30): Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
-Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος (03:40): Εμμανουήλ Καραλής (Α΄ γκρουπ), Κώστας Φιλιππίδης (Β΄ γκρουπ)
-100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος/3η σειρά (05:01): Ελισάβετ Πεσιρίδου
-Μήκος ανδρών: Προκριματικός (13:10): Μίλτος Τεντόγλου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Tokyo Aquatics Centre
-50μ. ελεύθερο ανδρών (05:16): Δεύτερος ημιτελικός: Κρίστιαν Γκολομέεβ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Sagami
-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Ιωάννης Μιτάκης

ΠΟΛΟ
-Αγώνας A΄ ομίλου (13:50): Νότια Αφρική - Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
Tokyo International Forum
-Κατηγορία 96κ./προκριματικός Β΄ γκρουπ (05:50): Θοδωρής Ιακωβίδης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Super league: 16χρονη Ολλανδέζα έκανε δίωρο ταξίδι για να πάρει φανέλα του ΟΦΗ!

ΝΒΑ: Στους Μιλγουόκι Μπακς ο Ηρακλειώτης Γιώργος Καλαϊτζάκης, No 60 του Draft