Παπαδόπουλος: «Στεναχωρημένοι με την ισοπαλία»

clock 06:40 | 02/12/2018

Δεν ικανοποίησε τον ΟΦΗ η ισοπαλία στους Ζωσιμάδες, όπως δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα ο Νίκος Παπαδόπουλος.
Αναλυτικά όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου μετά το παιχνίδι:
«Σ’ ένα παιχνίδι που θέλαμε οπωσδήποτε τους βαθμούς, λόγω του ότι μείναμε πίσω και με όχι τόσο καλή ψυχολογία μετά την ήττα από τον Άρη, προσπαθήσαμε πολύ.
Στο α’ ημίχρονο είχαμε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κινδυνεύσαμε μόνο από στατικές που είναι πρόβλημα, παρότι είχαμε σήμερα και ύψος. Καταφέραμε να προηγηθούμε και μετά το 0-1 ο ΠΑΣ Γιάννινα άλλαξε σχηματισμό και έγινε πιο επιθετικός. Αλλάξαμε κι εμείς τον δικό μας. Τα καταφέρναμε μέχρι ενός σημείου, αλλά αφήναμε τον αντίπαλο να φέρνει την μπάλα στην περιοχή με μεγάλες μπάλες και σε μία απ’ αυτές δεχτήκαμε την ισοφάριση.
Μας αφήνει στεναχωρημένους το αποτέλεσμα γιατί δεχτήκαμε γκολ στα τελευταία λεπτά. Χρειαζόμαστε νίκες για να ανέβουμε και να πάρουμε ψυχολογία. Έχω μείνει ευχαριστημένος από την προσπάθεια, τη μαχητικότητα και κατά διαστήματα ήμασταν καλοί. Πήραμε ένα βαθμό και πάμε για το επόμενο μέσα στην έδρα μας. Εύχομαι να πάμε καλύτερα στη συνέχεια, να έχουμε αυτοπεποίθηση για να κερδίσουμε το επόμενο ματς.
Καλή συνέχεια στον ΠΑΣ, που είναι μια καλή ομάδα και έχει έναν καλό προπονητή και εύχομαι ό,τι καλύτερο».