ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 3-1: Την προσπέρασε... -H βαθμολογία(Όλα τα γκόλ)

clock 21:35 | 21/03/2021

Ο πολύ αποτελεσματικός ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της πρεμιέρα των πλέι οφ της Super League επικρατώντας 3-1 την ΑΕΚ στην Τούμπα.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα, για να ισοφαρίσει ο Νέλσον Ολιβέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο ο Κάρολ Σφιντέρσκι έκανε το 2-1 στα 17 δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου για να κάνει ο Ζίβκοβιτς το 3-1 στο 89'.

ΣΚΟΡΕΡ: 3', 89' Άντρια Ζίβκοβιτς, 46' Σφιντέρσκι - 45' +4' Ολιβέιρα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ροντρίγκο, Σβαμπ, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Πασχαλάκης

ΠΑΟΚ (Γκαρσία): Πασχαλάκης – Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μπάμπα – Αουγκούστο, Σβαμπ – Άντρια Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί (87' Μιχαηλίδης), Τζόλης (68’ Μουργκ) – Σφιντέρσκι (75’ Κρμέντσικ)

ΑΕΚ (Χιμένεθ): Αθανασιάδης – Μπακάκης (81' Νταντσένκο), Σβάρνας, Λάτσι, Λόπες – Σιμάνσκι (58’ Σάκχοφ), Κρίστισιτς (81' Κοσίδης) – Γκαρσία, Μάνταλος, Ολιβέιρα – Ανσαριφάρντ (68’ Αλμπάνης)