Αθλητικά

Παναθηναϊκός: Ζήτησαν συγγνώμη παίκτες και προπονητές

pao.jpg

Άμεση βελτίωση υποσχέθηκαν παίκτες και προπονητικό επιτελείο του Παναθηναϊκού, που ζήτησαν συγγνώμη από τον κόσμο της ομάδας και από τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.

 

Λίγη ώρα μετά από την επίσκεψη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου στην προπόνηση της Δευτέρας (11/11), οι παίκτες και το προπονητικό επιτελείο του Παναθηναϊκού έκαναν πράξη αυτό που τους ζήτησε ο ισχυρός άνδρας της ΚΑΕ. Με δήλωσή τους που δημοσιεύθηκε στην ιστοσελίδα της ομάδας, ζήτησαν συγγνώμη από τον κόσμο για την ήττα από τον Προμηθέα Πάτρας και τον αποκλεισμό από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αναλυτικά η δήλωσή τους:

"Ως ομάδα θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη για την χθεσινή μας απόδοση τόσο από τους φιλάθλους μας, όσο και από τον πρόεδρο. Ο αποκλεισμός μας είναι απολύτως απαράδεκτος και από τη μεριά μας υποσχόμαστε πως θα αλλάξουμε την εικόνα μας άμεσα".

Αθλητικά

ΜΠΑΣΚΕΤ: Οι αντίπαλοι για Ηράκλειο, Εργοτέλη, ΟΑΧ και Ηρόδοτο στα Πανελλήνια πρωταθλήματα

basket.jpg

Οι ομάδες που αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες στην ΕΚΑΣΚ έμαθαν τους αντιπάλους τους στη β' φάση των Πανελληνίων πρωταθλημάτων μπάσκετ Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων, Κορασίδων. 

Κοινό χαρακτηριστικό για τις ομάδες της Κρήτης η τοποθέτησή τους σε ομίλους που θα φιλοξενηθούν σε κλειστά γυμναστήρια της Αθήνας. 

ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

Το Ηράκλειο στους Εφηβους θα αντιμετωπίσει στον Γ' όμιλο (Αθήνα - δεν έχει ανακοινωθεί κλειστό) τους Ιπποκράτη Κω, Αναγέννηση Σάμου, Αίολο Μυτιλήνης και τον πρωταθλητή Κυκλάδων. Στην τελική φάση (05-09/08) ο νικητής του ομίλου θα συναντηθεί με τους νικητές Α' και Β' ομίλου, τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ και ΕΚΑΣΘ και τον Ολυμπιακό.

Οι αγώνες για το Ηράκλειο:
22/07 - 19:00 Ιπποκράτης-Ηράκλειο
23/07 - 16:00 Ηράκλειο-Αναγέννηση
25/07 - 12:00 Αίολος-Ηράκλειο
26/07 - 12:00 Ηράκλειο-πρωταθλητής Κυκλάδων

ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ (ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ)

Ο Εργοτέλης στον Γ' όμιλο (Αθήνα - δεν έχει ανακοινωθεί η έδρα των αγώνων) θα αντιμετωπίσει τους Κολοσσό Ρόδου, Βούρειο Χίου και τους πρωταθλητές Κυκλάδων και Σάμου. Στην τελική φάση (29/07-02/08) ο νικητής του ομίλου θα συναντηθεί με τους νικητές των δύο πρώτων ομίλων, τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ και ΕΚΑΣΘ και τον Πανιώνιο.

Οι αγώνες του Εργοτέλη: 
16/07 - 16:30 Κολοσσός-Εργοτέλης 
17/07 - 18:00 Εργοτέλης-πρωταθλητής Σάμου 
18/07 - 15:00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου-Εργοτέλης 
19/07 - 10:00 Εργοτέλης-πρωταθλητής Κυκλάδων 

ΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ (ΟΑΧ)

Οι νεάνιδες του ΟΑ Χανίων στον Γ' όμιλο (Μετς - Αθήνα) θα αντιμετωπίσουν Θησέα Παναγιούδας (Λέσβου) και Ιάλυσο (Ρόδου) και αν προκριθούν στην τελική φάση (05-09/08) θα αντιμετωπίσουν τους νικητές Α' και Β' ομίλου, τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ και ΕΚΑΣΘ και τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου.

Το πρόγραμμα του ΟΑΧ
23/07 - 14:30 Θησέας-ΟΑΧ
24/07 - 13:30 ΟΑΧ-Ιάλυσος

ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (ΗΡΟΔΟΤΟΣ)

Στο κλειστό Μετς θα δώσουν τους αγώνες τους για τον Γ' όμιλο και οι κορασίδες του Ηροδότου, που θα βρουν απέναντί τους Αιγέα Πλωμαρίου (Λέσβου), ΑΕΣ Αθλέων (Σάμου), Βούρειο ΑΟΛ (Χίου) και Ιπποκράτη (Κω). Στην τελική φάση (29/07-02/08) ο νικητής του Γ' ομίλου θα αντιμετωπίσει (όπως και στις νεάνιδες) τους νικητές Α' και Β' ομίλου, τους πρωταθλητές ΕΣΚΑ και ΕΚΑΣΘ και τον Κρόνο.

Το πρόγραμμα του Ηροδότου:
15/07 - 17:00 Ηρόδοτος-Αιγέας
17/07 - 15:00 ΑΕΣ Αθλέων-Ηρόδοτος
18/07 - 14:30 Ηρόδοτος-Βούρειος ΑΟΛ Χίου
19/07 - 09:30 Ιπποκράτης-Ηρόδοτος