ΟΦΗ: 'Ανετη επιστροφή στην κορυφή

clock 20:11 | 06/03/2019

Ο ΟΦΗ νίκησε 87-69 την Έξω Παναγίτσα και επέστρεψε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ εθνικής μπάσκετ. Χωρίς να δυσκολευτεί (οι αντίπαλοι ήρθαν χωρίς προπονητή και ήταν 8) πήρε το ρόζ φύλλο αγώνος στο εξ’ αναβολής ματς της 17ης αγωνιστικής και είναι πλέον και πάλι πρώτος μαζί με τον Λοκρό Αταλάντης.
Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά ήταν μπροστά στο σκορ, ωστόσο στην τελευταία περίοδο… πάτησε το γκάζι και απέκτησε μια μεγάλη διαφορά.
Τα δεκάλεπτα: 22-23, 41-31 (ημίχ.), 62-57, 87-69.
Διαιτητές: Γρίβα-Αυγερινός
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 3 (1), Κριθινάκης 25 (5), Τσερκιτζόγλου 9 (2), Καρλάφτης 8 (2), Πρωτογεράκης, Πάλλης 8, Πετράκης 10 (2), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 7 (1), Μπουμπάρης 6, Καραλής 11 (2).
ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑ (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Κουτσογιάννης 14 (4), Ξιούρας 9 (1), Θεοδωράκος Π. 11, Μανιάτης 11 (1), Γκιζόγιαννης 24 (1), Λουκας, Γεωργοσόπουλος