ΟΦΗ-Αλ Φέιχα 0-1: Αντίο Ολλανδία με ήττα!!!

clock 22:07 | 30/07/2019

Ο ΟΦΗ αποχαιρέτησε την Ολλανδία γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από την Αλ Φέιχα.

Από την ενδεκάδα που παρέταξε ο Γιώργος Σίμος, φαινόταν πως στον ΟΦΗ αντιμετώπισαν το παιχνίδι ως ένα προπονητικό δίτερμα και τίποτα περισσότερο. Ο τεχνικός του ΟΦΗ έδωσε χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς παίκτες αλλά και σε εκείνους που δεν είχαν αγωνίστηκαν αρκετά στα προηγούμενα φιλικά.
Ο ΟΦΗ δέχτηκε το γκολ(0-1) μετά από λάθος πάσα του Δερμιτζάκη στο 18ο λεπτό του παιχνιδιού. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΟΦΗ να μην απειλεί καθόλου τον αντίπαλο του.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιώργος Σίμος έριξε στο παιχνίδι Μάνο, Ντίνα που βελτίωσαν την εικόνα του ΟΦΗ. Οι παίκτες του ΟΦΗ έχασαν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν με κορυφαία όλων την κεφαλιά του Περδίκη που βρήκε το δοκάρι της εστίας της Αλ Φέιχα δίχως να αλλάξει το σκορ.
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Δεληγιαννίδης, Μαρινάκης, Περδίκης, Μπολάκης, Σουρνάκης, Οικονόμου, Νοικοκυράκης, Βαζ, Φερέιρα, Πέρσον.
Έπαιξαν και οι: Καλαϊτζάκης, Σαμίρ Ναμπί, Μπράουν, Μάνος, Ντίνας, Σηφάκης