Νταμπράουσκας: “Παίξαμε σαν μεγάλη ομάδα” (βίντεο)

ΝΤΑΜΠΡΑΟΥΣΚΑΣ
 clock 19:51 | 21/01/2023

Ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει μία  σημαντική νίκη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (1-0) και ο Βάλντας Νταμπράουσκας στις δηλώσεις του εξέφρασε την ικανοποίησή του για την εμφάνιση αλλά και το γκολ του Περέα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Λιθουανός τεχνικός στην COSMOTE:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για τους οπαδούς και για τους παίκτες γιατί περιμέναμε καιρό αυτή τη νίκη.

Παίξαμε σαν μεγάλη ομάδα. Στο δεύτερο μέρος παίξαμε πολύ καλά.

Δεν ξεκινήσαμε όπως θα θέλαμε και γενικά δεν παίξαμε όπως θα θέλαμε στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε τρομερή υπομονή, κατοχή και ρυθμό και πήραμε τη νίκη.

Είμαι χαρούμενος για τον Περέα, γιατί σήμερα κατάφερε και σκόραρε και είχε καλή παρουσία»

Απογοητευμένος από την ήττα του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 από τον ΟΦΗ παρουσιάστηκε σε δηλώσεις του ο προπονητής της ομάδας Άκης Μάντζιος. Μετά το παιχνίδι είπε σε δηλώσεις του:

«Δεν μας αρέσει το αποτέλεσμα και δεν μας άξιζε. Ήταν δύσκολη εβδομάδα. Ήρθαν παιδιά που ήταν καιρό έξω χωρίς προπονήσεις. Ελέγξαμε το ματς στο πρώτο ημίχρονο. Μπλοκάραμε πολύ καλά τον ΟΦΗ.

Πήρε μέτρα προς το τέλος ο ΟΦΗ και λόγω της αναγκαστικής αλλαγής του Μουνάφο, που χρειάστηκε να κάνουμε αλχημείες. Παρόλα αυτά δε νομίζω πως ο ΟΦΗ είχε κλασσικές ευκαιρίες. Είναι ένα αποτέλεσμα που μας αδικεί.

Δεν ξέρω αν θα είναι ο Μουνάφο και οι υπόλοιποι που απουσιάζουν κόντρα στον Παναθηναϊκό. Έχουμε πολλά προβλήματα και κάνουμε μεγάλη προσπάθεια ώστε τα παιδιά να επανέρθουν σε καλό αγωνιστικό ρυθμό αλλά θέλει τον χρόνο του».

ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 1-0 : Νίκη στο φινάλε για την Κρητική ομάδα - Ανέβηκε στην 9η θέση