Αθλητικά

Νιόπλιας: «Καλύτερα που ξεκινάμε εκτός έδρας»

νιοπλιας

Στην πρεμιέρα των play out αναφέρθηκε ο Νίκος Νιόπλιας που τόνισε ότι είναι καλύτερο που ο ΟΦΗ θα δώσει το πρώτο ματς εκτός έδρας.

Αναλυτικά όσα είπε στο ΟΦΗ TV

«Για εμένα η κλήρωση δεν παίζει ρόλο. Είναι επτά παιχνίδια που πρέπει να τα βλέπουμε ξεχωριστά. Ξεκινάμε με τον Βόλο, που είναι μια γνώριμη για εμάς ομάδα. Παίξαμε τέσσερα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Μια οργανωμένη ομάδα που παίζει για τη νίκη και γι αυτό πήρε αυτούς τους βαθμούς, λόγω της ποιότητας και της σκέψης να παίζουν για τη νίκη.

Εμείς γνωρίζουμε πού βρισκόμαστε. Είναι καλό που παίζαμε με έναν καλό αντίπαλο για να είμαστε προετοιμασμένοι.

Το θέμα μας είναι ότι δεν μειώνονται τα προβλήματα, μένουν στάσιμα, αλλά όπως έχω πει και στους παίκτες, δεν είναι σημαντικοί αυτοί που λείπουν, αλλά αυτοί που θα ταξιδέψουν στον Βόλο. Είναι καλύτερα που παίζουμε εκτός έδρας, αφού περισσότερες νίκες έχουμε μακριά από την έδρα μας».

Υπόθεση βιασμού 10χρονης: Αυτός είναι ο 74χρονος που κατηγορείται

ΕΠΟ: Υποψήφιος Πρόεδρος ο Νίκας

Αθλητικά

Copa America: Πέρασε στους «8» η Αργεντινή, πρώτος βαθμός για την Ουρουγουάη (vid)

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Η Αργεντινή νίκησε με 1-0 την Παραγουάη και έφτασε τους επτά βαθμούς στον πρώτο όμιλο του Copa America παραμένοντας στην κορυφή

To μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αλεχάντρο Νταρίο Γκόμες, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε... αυτογκόλ της Παραγουάης, θεωρώντας ότι ο Μέσι επηρέαζε τη φάση.

Η Αργεντινή, με δύο νίκες και με ισοπαλία, έφτασε τους 7 βαθμούς και εξασφάλισε θέση για τα προημιτελικά του Copa America.

Από την άλλη, ο Λιονέλ Μέσι έφτασε τις 147 συμμετοχές με το εθνόσημο, όσες και ο Χαβιέ Μασεράνο που βρίσκεται στην κορυφή της σχετικής κατάταξης.

Iσόπαλες Ουρουγουάη και Χιλή

Για τον ίδιο όμιλο (1ο) Ουρουγουάη και Χιλή αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Η Χιλή άνοιξε το σκορ στο 26' με τον Βάργκας, αλλά στο 66' -έπειτα από προσπάθεια του Λουίς Σουάρες- ο Αρτούρο Βιδάλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, χαρίζοντας στους αντιπάλους τον πρώτο τους βαθμό!

Euro 2020: Το πρόγραμμα των αγώνων της Τρίτης 22 Ιουνίου

ΟΦΗ: «Zωντάνεψαν» μνήμες από την πιο ένδοξη στιγμή της ιστορία του (ΦΩΤΟ)