Νίκος Παπαδόπουλος: "Είμαστε σε καλό δρόμο"

clock 11:29 | 26/07/2018

Μετά τη νίκη με 1-0 επί της Λάρισας στο Καρπενήσι, ο τεχνικός του ΟΦΗ δήλωσε ευχαριστημένος από την απόδοση των παικτών του, τονίζοντας ότι "Δεν θέλουμε να χάνουμε, ούτε στα φιλικά και να έχουμε νοοτροπία νικητή στην ομάδα μας"

Αναλυτικά η δήλωση του Νίκου Παπαδόπουλου:
«Διαλέξαμε δυο ενδεκάδες, στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο.
Τακτικά ήμασταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο στο αμυντικό μας κομμάτι, όπως θέλουμε να είμαστε.
Θέλαμε να πρεσάρουμε ψηλά.
Στο δημιουργικό κομμάτι, όταν είχαμε τη μπάλα, δεν ήμασταν κινητικοί.
Εκεί είχαμε ένα πρόβλημα για να βγάλουμε ευκαιρίες.
Τακτικά στο αμυντικό κομμάτι, ήμασταν άριστοι όμως.
Στο δεύτερο ημίχρονο παρ’ ότι παίζαμε με παίκτες σε διαφορετικές θέσεις και κάναμε κάποιες δοκιμές όπως το Νέριρα να παίζει στην κορυφή της επίθεσης, δείξαμε καλή διάθεση, είχαμε το γκολ και 1-2 φάσεις για δεύτερο γκολ.
Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί και έξυπνοι στο τέλος και να μη δεχόμαστε ευκαιρίες.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος και το βασικό ότι δεν έχουμε τραυματισμούς.
Ελπίζω και ο τραυματισμός του Κοροβέση, να μην είναι κάτι σοβαρό.
Δεν θέλουμε να χάνουμε ούτε στα φιλικά. Αυτή τη νοοτροπία θέλουμε να χτίσουμε στην ομάδα μας».

Στην κάμερα του Novasports ο προπονητής του ΟΦΗ, δήλωσε ότι «δείχνουμε, είμαστε σε καλό δρόμο. Μας ενδιαφέρει να είμαστε έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος. Εχουμε χρόνο για δουλειά ώστε να γίνουμε ακόμα καλύτεροι».