Νίκη του Ηρακλή στα Χανιά, 1-0 τον Α.Ο.Χ Κισσαμικό

clock 17:23 | 05/01/2019

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Περόνε (57'), ο οποίος σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Ηρακλής έφυγε με τη νίκη  από τα Χανιά, επικρατώντας με 1-0 του Α.Ο.Χ Κισσαμικού. Από την άλλη πλευρά, το σύνολο του Αλέκου Βοσνιάδη επέστρεψε στις ήττες, μετά και το εμφατικό «διπλό» επί του Απόλλωνα Λάρισας.
Παιχνίδι κέντρου γινόταν στην Κρήτη, με τον ΑΟΧ-Κισσαμικό να πατάει λίγο καλύτερα, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια μεγάλη στιγμή στο ματς. Μετά το 25λεπτο ο Ηρακλής άρχισε να παίρνει μέτρα στο γήπεδο, προσπαθώντας να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στο 41' ο Περόνε βρήκε τον Χασομέρη με τακουνάκι, με το σουτ του τελευταίου να καταλήγει άουτ. Έτσι, το 0-0 παρέμεινε μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Ημίθεος κατάφερε να προηγηθεί στο 57', όταν ο Περόνε με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Λαζαρίδη για το 1-0. Το παιχνίδι κυλούσε στους ρυθμούς του Ηρακλή, που κρατούσε εύκολα το προβάδισμα του ενός τέρματος. Τελικά, το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων παρέμεινε, επιστρέφοντας στις νίκες, στο πρώτο ματς του 2019.
Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Μπαλιάγκας (Κοζάνης)
AΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Σεσάι, Φαζός, Παπαχρήστος, Γκίνη, Μουμίν, Σελινιωτάκης (71' Καραγιάννης), Αρνάρελλης (60' Σιμόν), Βρεττός, Αποστολόπουλος (63' Χαλκιαδάκης), Ρίσκι.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Ροκα): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος, Καζναφέρης, Γιαννίτσης, Ζιαμπάρης, Στάμου, Κωστούλας, Πασάς, Ντούνης, Χασομέρης (71' Παναγιωτούδης), Περόνε (71' Ρόβας)