Μπακς-Νάγκετς 97-128: Ο Γιάννης έπαιζε..μόνος του (video)

clock 09:15 | 03/03/2021

Οι Ντένβερ Νάγκετς συνέτριψαν εκτός έδρας με 128-97 τους Μιλγουόκι Μπακς, με τον Νίκολα Γιόκιτς να πραγματοποιεί εντυπωσιακή εμφάνιση. Ο Σέρβος σέντερ σημείωσε το 50ο triple double της καριέρας του με 37 πόντους, έντεκα ασίστ και δέκα ριμπάουντ, σε 36,24 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο κλεψίματα. Στους 24 πόντους ο Τζαμάλ Μάρεϊ, ενώ 19 πόντους πρόσθεσε ο Πι Τζέι Ντόζιερ.

Από την άλλη πλευρά, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 27 πόντους στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε οκτώ ριμπάουντ, τρεις ασίστ, δυο κοψίματα και ένα κλέψιμο σε 32,59 λεπτά συμμετοχής. Στους 20 πόντους ο Κρις Μίντλετον για τους γηπεδούχους και στους δώδεκα ο Μπρουκ Λόπες. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 4,56 λεπτά και είχε μια ασίστ. Αυτή ήταν η 20η εφετινή νίκη των Νάγκετς σε 35 ματς, ενώ τα “ελάφια” γνώρισαν τη 14η εφετινή τους ήττα, επίσης σε 35 ματς.

Παναθηναϊκός- Μπαρτσελόνα 77-85: Ο Χεζόνια δεν έφτανε…

Super League 2: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Ιωνικός-Εργοτέλης