Μέσι: Οδήγησε σε νέα νίκη την Ίντερ Μαϊάμι (βίντεο)

ΜΕΣΙ
 clock 16:17 | 04/09/2023

Η Ίντερ Μαϊάμι συνεχίζει την προσπάθεια να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του MLS και το πρωί της Δευτέρας (4/9) επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας της LAFC. O Λιονέλ Μέσι ήταν ξανά πρωταγωνιστής αφού μοίρασε δύο ασίστ.

Ο Φακούντο Φαρίας άνοιξε το σκορ στο 14' με σουτ από τη δεξιά πλευρά της περιοχής στην κάτω αριστερή γωνία.
Ο Ζόρντι Άλμπα διεύρυνε το προβάδισμα της Ίντερ Μαϊάμι, 2-0, με γκολ στο 51ο λεπτό από ασίστ του Μέσι, ο οποίος είχε υποδεχθεί την μπάλα από τον Σέρχιο Μπουσκέτς.
Ο Λεονάρντο Καμπάνια έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για την Ίντερ Μαϊάμι στο 83ο λεπτό με τη δεύτερη ασίστ του 36χρονου Αργεντινού στο ματς.
Το μοναδικό γκολ της LAFC στο παιχνίδι σημειώθηκε στο 90ο λεπτό, όταν ο Ράιαν Χόλινγκσεντ σκόραρε με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κάρλος Βέλα.

Ο Πρίγκιπας Χάρι, ο Λεμπρόν Τζέιμς, ο Λεονάρντο Ντι Κάπριο και η Σελένα Γκόμεζ ήταν ανάμεσα στους αστέρες που παρακολούθησαν τον Μέσι και την Ίντερ Μαϊάμι στο Λος Άντζελες.

ΟΦΗ: Νίκη επί του ΠΑΟΚ μετά απο 8 χρόνια και 14 ματς

Νταμπράουσκας: «Θέλαμε να κάνουμε τον ΠΑΟΚ να... νιώσει άβολα»(vid)