Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης- Πάλι γηπεδούχος ο Αλμυρός εάν προκριθεί

Image
κυπελλο Ελλάδας
 clock 12:52 | 20/09/2022 writer icon newsroom ekriti.gr

Με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League 2 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της τρίτης και τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τα παιχνίδια της δεύτερης φάσης του θεσμού διεξάγονται αύριο (21/90 και θα προκύψουν οι 14 ομάδες που θα αντιμετωπίσουν τους 23 συλλόγους από τη Super League 2. Στην κληρωτίδα μπήκε ο Εργοτέλης, αλλά όχι ο Ηρόδοτος, όπως και η Ξάνθη που παραιτήθηκε. Ο Αλμυρός αν αποκλείσει τον Απόλλωνα Ευπαλίου θα υποδεχτεί στον τρίτο γύρο το νικητή του ζευγαριού ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ελασσόνα ενω ο ΑΟΑΝ κληρώθηκε στην έδρα του με την Επισκοπή και τα Χανιά με τη Βέροια 

Ο Εργοτέλης που θα παίξει στην Γ Εθνική κληρώθηκε στην γ΄φάση με τον Απόλλωνα Λάρισας, εκτός έδρας.

Η 4Η ΦΑΣΗ

Σε ό,τι αφορά την 4η φάση, σημειώνεται ξανά πως εφόσον τα Χανιά ξεπεράσουν με επιτυχία το εμπόδιο της Βέροιας θα παίξουν ξανά εκτός έδρας, κοντράροντας αυτή τη φορά τον Θεσπρωτό, ο Εργοτέλης θα αντιμετωπίσει έναν εκ των Ηλιούπολης ή Ερμή Μελιγούς ή Καλλιθέας, ο ΟΦΙ θα φιλοξενήσει στην Ιεράπετρα τον Απόλλωνα Σμύρνης ή την Κηφισιά ενώ ο Αλμυρός έχει αυτή τη στιγμή… πέντε υποψηφίους αντιπάλους να παίξει οι οποίοι είναι οι ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, ΠΟ Ελασσόνας, ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Πανθρακικός ή ΠΟ Αλεξανδρούπολης!

Την κλήρωση έκανε ο καλεσμένος Μπλένταρ Κόλα, ενώ την παρουσίασε η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Τα ζευγάρια της δεύτερης φάσης που παίζουν στις 21/9:

1ο γκρουπ

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ελασσόνα
Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης
Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός
Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου
Αστέρας Τριποτάμου-Ιωνικός Ιωνίας 0-3 α.α.

2ο γκρουπ

ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς
ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός
Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου (25/9)
Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας (δεν έχει οριστεί)

Τα ζευγάρια της τρίτης φάσης:

1. Τηλυκράτης-ΟΦ Ιεράπετρας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής αγώνα Πανθρακικός-Αλεξανδρούπολης
3. Βέροια-Χανιά
4. Ηρακλής-Νίκη Βόλου
5. Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
6. Νικητής αγώνα Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΕΛ
7. Νικητής αγώνα Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός-Αλμωπός Αριδαίας
8. Νικητής αγώνα Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης-Παναχαϊκή
9. Καλαμάτα-Προοδευτική
10. Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
11. Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
12. Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
13. Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
14. Νικητής αγώνα Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου - Νικητή αγώνα ΑΕΠ Κοζάνης-Ελασσόνα
15. Νικητής αγώνα Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς-Καλλιθέα
16. Ιωνικός Ιωνίας-Νικητή αγώνα ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
17. Απόλλων Λάριαας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα: (Α) Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, (Β) Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, (Γ) Θεσπρωτός.

Τα ζευγάρια της τέταρτης φάσης:

Νικητής 1-Νικητής 10
Θεσπρωτός-Νικητής 3
Νικητής 5-Νικητής 11
Νικητής 17-Νικητής 15
Νικητής 4-Νικητής 13
Νικητής 14-Νικητής 2

Ανευ αγώνα: Νικητης 8, Νικητής 6, Νικητής 12, Νικητής 16, Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, Νικητής 9, Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, Νικητής 7.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Εθνική ομάδα-Πογέτ: «Παρόμοιο πάθος με μένα οι παίκτες»

Αντετοκούνμπο: Παραγωγός σε ντοκιμαντέρ του National Geographic (βίντεο)

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 - 2022 ekriti.gr | Όροι Χρήσης.
Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis