Ηττήθηκε από τον Αστέρα η Κ19 του ΟΦΗ

clock 16:27 | 20/04/2019

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο της Ελιάς, για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.
Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 7ο λεπτό με το σουτ του Σουρνάκη να καταλήγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων. Στο 13' ο Μακριδάκης έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως ο γκολκίπερ του Αστέρα απέκρουσε τη μπάλα. Ο ΟΦΗ είχε μια ακόμη ευκαιρία για να πετύχει γκολ στο 30ο λεπτό, με τον Ψαρρά από πλάγια θέση να στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυων.
Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 63' με τον Κανελλόπουλο, ενώ στο 65' έφτασαν κοντά στο 0-2 με τον Τανουσάϊ να σουτάρει και την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ. Στο 83ο λεπτό η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Νοικοκυράκη να πλασάρει και την μπάλα να περνά παράλληλα της εστίας του Καραχάλιου.
Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης, Βρεττός (46' Μαρινάκης), Σταυρακάκης (62' Νοικοκυράκης), Ψαρράς (76' Γαιτάνης), Αζίζι