Ήττα ο Εργοτέλης, 2-1 από τον Ατρόμητο

clock 21:56 | 23/02/2015

Ο Εργοτέλης ηττήθηκε 2-1 από τον Ατρόμητο, στο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής. Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σολάρι στο 17ο λεπτό. Ο Λαζαρίδης αποβλήθηκε με κόκκινη στην φάση του πέναλτι και την ανατροπή του Σολάρι. Στο 31’ ο Ναπολεόνι ισοφάρισε σε 1-1 ενώ το τελικό 2-1 για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Μαρσελίνιο στο 86’. Λίγο νωρίτερα στο 77ο λεπτό ο Εργοτέλης έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μποέ Καν. Ο Εργοτέλης παρέμεινε σε περιπέτειες, αφού έμεινε η διαφορά των πέντε βαθμών απ’ την έξοδο απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Εργοτέλης (Μαντζουράκης): Σαράνοφ, Ρέντζας, Λουβιόν, Γκοργκς, Λυκογιάννης, Μπόε, Κοζορώνης (61’ Χαλκιαδάκης), Ούλα, Ολαϊτάν (69’ Κάλε), Γιουσούφ, Σολάρι.

Στον πάγκο οι: Καβουσάκης, Πίτσος, Φιντέλεφ, Καζναφέρης, Τζίλας.

Ατρόμητος (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί (75’ Κοντοές), Φυτανίδης, Ναπολεόνι (82’ Μπρίτο), Κιβρακίδης, Δημούτσος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Καράσκο (62’ Μαρσελίνιο).

Στον πάγκο οι: Μπαρκάς, Νάστος, Καραμάνος, Πίτου Γκαρσία.