Χατ τρικ έκανε ο Γιακουμάκης στο ντεμπούτο του με τη Φένλο (video)

Γιακουμάκης
 clock 18:47 | 13/09/2020

Ιδανικό ντεμπούτο στο ολλανδικό πρωτάθλημα έκανε ο Γιώργος Γιακουμάκης. Ο Ηρακλειώτης επιθετικός της Φενλο πετύχε 3 γκολ στη νίκη της ομάδας του επί της Εμέν με 5-3.

Το γκολ που πέτυχε στο 65ο λεπτό ήταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τα υπόλοιπα γκολ για την ομάδα του τα πέτυχαν οι Πάτσονικ και Αρίας στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Από πλευράς Εμεν σκόραραν οι Φος (στο 4′) και Κόλαρ στο (49′), βάζοντας μπροστά μάλιστα την ομάδα τους με 2-0. Ενώ και στο 76′ ο Λάουρσεν ισοφάρισε (προσωρινά) σε 3-3.

Αυτό ήταν το ντεμπούτο του Γιακουμάκη με την φανέλα της Φένλο, που δείχνει με το «καλημέρα» ότι μπορεί να κάνει πολλά πράγματα στο ολλανδικό πρωτάθλημα.