Χανιά - Δόξα Δράμας 1-0: Πρώτη νίκη με Διαμαντόπουλο- Βαθμολογία της super league2(vid)

clock 20:30 | 03/02/2021

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχαν τα Χανιά, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής, κόντρα στην Δόξα Δράμας (1-0).Έτσι, έφτασαν τους έξι βαθμούς και ισοβαθμούν με Ξάνθη και Εργοτέλη. Από την άλλη χωρίς πόντο σε τρία παιχνίδια παραμένει η ομάδα της Δράμας.

Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία όταν ο Διαμαντόπουλος αστόχησε από θέση τετ α τετ. Στο 26' η Δόξα εκτέλεσε ένα φάουλ με τον Μαυρία, ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

Τα Χανιά άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό. Ο Μπραμπίγια εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ο Διαμαντόπουλος πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στο 53' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Ο Καρλίτος τροφοδότησε τον Μασένα, ο οποίος σε κενή εστία δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

ΧΑΝΙΑ: Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46' Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Καμαρά (46' Σωτηράκος), Πλέγας, Τριανταφυλλάκος (29' Καρλίτος), Σουντουρά, Μασένα (62' Βρεττός), Μπραμπίγια (88' Παναγιωτούδης), Διαμαντόπουλος

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Αγιώτης, Μπολάκης (54' Σπυρόπουλος), Παπαργυρίου (86' Κουκόλης), Νασιμέντο, Μπελεβώνης, Μενσά (71' Φυτόπουλος), Αγγελόπουλος, Χάμοντ, Μαυριάς (54' Βάντερσον), Βουγιάκλιγια (54' Σαμπανίδης)