Γιακουμάκης: Σκόραρε πάλι αλλά η Φένλο ηττήθηκε (video)

Γιακουμάκης
 clock 09:57 | 31/01/2021

Σκόραρε πάλι ο Γιώργος Γιακουμάκης!

Ο διεθνής Ηρακλειώτης επιθετικός σκόραρε, εκ νέου, για λογαριασμό της Φένλο, αλλά αυτό δεν έφτασε στην ομάδα του που δεν απέφυγε την ήττα στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Φορτούνα Σιτάρντ (3-2).

Ο 26χρονος επιθετικός, πρώτος σκόρερ της Eredivisie, μείωσε σε 2-1 στο 63' με το 21ο του γκολ (σε 20 συμμετοχές), που τον έφερε ακόμη πιο μακριά από τους διώκτες του (Κοπερμαν, Ντανίλο και Φέρμαν ακολουθούν με 11 γκολ)

Ο Χρήστος Δώνης ήταν επίσης βασικός κα χρησιμοποιήθηκε για 61 λεπτά, αφού σε εκείνο το λεπτό αντικαταστάθηκε.

Η Φένλο βρίσκεται στη 14η θέση με 6 νίκες, 4 ισοπαλίες και 10 ήττες, ενώ ο Γιακουμάκης έχει παίξει φέτος σε 21 παιχνίδια και έχει βάλει 23 γκολ σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

ΟΦΗ: Με Καστάνιος αλλά χωρίς Τσιλιανίδη η αποστολή κόντρα στην ΑΕΚ

Super League: Έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία ο Παναθηναϊκός