Γ Εθνική: Ξεκίνημα των φιλικών με νίκη ο Πόρος, 3-0 τον Ρωμανό

clock 21:10 | 18/08/2021

Σε καλό δρόμο έδειξε οτι βρίσκεται ο Πόρος οπου στο πρώτο του τεστ για τη νέα περίοδο, επικράτησε 3-0 του Ρωμανού.

Το ματς πραγματοποιήθηκε στην Ελιά και οι δύο ομάδες αγωνίσθηκαν σε δύο ημίχρονα των 35 λεπτών το καθένα. Η ομάδα του Πόρου άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό με βολέ του Πήλιου έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπίσσα (1-0).

Το 2-0 πραγματοποιήθηκε με τη συμπλήρωση του ημιώρου (31′) έπειτα από σέντρα του Νάκα από δεξιά και γυριστή κεφαλιά του Μπέλιτς. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 43ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Καστελλιανάκη μετά από ασίστ του Τσάτσου.

Οι νικητές είχαν και δοκάρι στο 27ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπίσσα και εντυπωσιακή επέμβαση του Ρουμπάκη με ανάποδο χέρι η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

ΡΩΜΑΝΟΣ (ΑΛΚΗΣ ΠΛΟΥΣΗΣ): Ρουμπάκης, Ταβλαδωράκης, Μπαλάφας, Ρουμπάκης, Κουκάκης, Γιακουμάκης, Μόντι, Σεραφειμίδης, Μυλωνάς, Δουζένης, Μαυρομάτης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μαντρίν, Τζουβάρας, Παρτάλης, Μπούντο, Κόκκινος.

ΠΟΡΟΣ (ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΚΕΝΤΖΟΣ): Παναγιώτου, Νάκας, Πανάγου, Παγώνης, Παπαδομιχελάκης, Μπάμπης, Ράπτης, Μπέλιτς, Πήλιος, Μπίσσα, Περογαμβράκης.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ζαφείρης, Ψωρογιάννης, Πανάγου, Παγώνης (47' Μυλωνάκης), Παπαδομιχελάκης, Τσάτσος, Λούσι, Μπέλιτς, Χασουράκης, Κουτσογιαννάκης, Καστελλιανάκης.

Γ Εθνική: Φιλική ισοπαλία για ΠΟΑ και ΠΑΟ Κρουσώνα(vid)

Εργοτέλης: Φιλική ήττα απο Αλμυρό