Φιλική νίκη (1-0) της Μπαρτσελόνα επί της Μίλαν (βίντεο)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
 clock 08:05 | 02/08/2023

Μετά τον φιλικό θρίαμβο επί της Ρεάλ Μαδρίτης με 3-0, η Μπαρτσελόνα ολοκλήρωσε την περιοδεία της στις ΗΠΑ νικώντας στο Λας Βέγκας με 1-0 την Μίλαν, χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Ανσού Φάτι στο 55'.

Στην αναμέτρηση δεν αγωνίστηκε ο Ουσμάν Ντεμπελέ, ο οποίος εντός των προσεχών ημερών, αναμένεται να πάρει μεταγραφή για την Παρί Σεν Ζερμέν.

Ο Τσάβι έκανε αρκετές αλλαγές σε παίκτες και σχεδιασμούς, με αποτέλεσμα η εικόνα των Καταλανών, να είναι διαφορετική σε σχέση με την εξαιρετική εμφάνιση τους απέναντι στους Μαδριλένους.

Στο 12ο λεπτό ο Γάλλος αμυντικός Ζιλ Κουντέ, είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε στο 55ο λεπτό ο νεαρός επιθετικός των «μπλαουγκράνα».

Υπενθυμίζεται ότι οι πρωταθλητές Ισπανίας θα αρχίσουν την υπεράσπιση του τίτλου τους, την Κυριακή 13 Αυγούστου με αντίπαλο την Χετάφε.

ESPN: «Αμφίβολο το μέλλον του Γιάννη Αντετοκούνμπο στους Μπακς»