Εργοτέλης-Δόξα Δράμας 6-0: Πρώτος και ασταμάτητος(video)

εργοτελης δοξα
 clock 15:21 | 07/03/2021

Ο Εργοτέλης κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση, συνέτριψε με 6-0 τη Δόξα Δράμας στο Παγκρήτιο και παρέμεινε στην πρώτη θέση της Super league 2.

Μετά το χατ-τρικ στη Νίκαια επί του Ιωνικού, ο Ηλίας Τσέλιος σκόραρε και στο ματς με τους Δραμινούς στο Παγκρήτιο. Πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο! Στο 7′ κινήθηκε ωραία στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων, πέρασε και τον τερματοφύλακα Στεφανάκο και με εύκολο πλασέ έκανε το 1-0.

Για το 2-0 χρειάστηκε να περάσουν μόλις τρία λεπτά στην επανάληψη. Στο 48′ ο Σερβιλάκης έβγαλε’ τετ α τετ τον Κόνραντ, ο οποίος με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0. Δευτερόλεπτα νωρίτερα, οι Δραμινοί σημάδεψαν το οριζόντιο δοκάρι του Κατσιμήτρου με «κεραυνό» του Μενσά.

Μετά το 2-0 οι φιλοξενούμενοι κατέρευσαν και το σκορ ξέφυγε. Στο 64′ ο Μανουσάκης με ωραίο τελείωμα έκανε το 3-0 και οκτώ λεπτά αργότερα ο Πατρινός παίρνοντας το ριμπάουντ στην απόκρουση του Στεφανάκου «γράφει» το 4-0.

Στο 81′ ο Μπουρσέλης με όμορφο πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 5-0 και στο 84′ ο Πατρινός που πέρασε και τον Στεφανάκο, διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Νεράλ, Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (76′ Αλεξάκης), Πέιος (76′ Σαρρής), Τσέλιος, Μπουτσάκης (61′ Μπουρσέλης), Μανουσάκης, Κόνραντ (67′ Πατρινός), Κωστανάσιος (61′ Άμπι).

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος (53′ λ.τ Παρασκευάς), Μαρινάκης, Μαυριάς, Μπελεβώνης, Τάσιος (53′ Σαμπανίδης), Νιμπά, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Μενσά, Αγγελόπουλος.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Iωνικός – Ξάνθη 1-1 (65′ Πλατέλλας – 68′ Γκαρσία)

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 6-0 (7′ Τσέλιος, 48′ Κόνραντ, 64′ Μανουσάκης, 72′, 84′ Πατρινός, 81′ Μπουρσέλης)

ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 2-3

Χανιά – Λεβαδειακός 14:45 ERTSPORTS

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας 14:45 ERTSPORTS 2

Παναχαϊκή – Διαγόρας Ρόδου 20:30 ΕΡΤ 3

Ο Μιχάλης Μπούσης μίλησε στο ekriti.gr από την Αμερική για τις εξελίξεις στον ΟΦΗ

ΟΦΗ: Οριστικά παρελθόν ο Σίμος-Τί δήλωσε(vid)