Αθλητικά

ΕΠΣΗ: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

epsh.jpg

Με ματς όλων των κατηγοριών συνεχίζονται τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ, αυτό το Σαββατοκύριακο. 
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων αλλά και οι διαιτητές.
Α1 ΕΠΣΗ - 7η Αγωνιστική
ΜΙΝΩΙΚΗ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 Σπινάκης Ν., Δασκαλάκης Ι., Γαρεφαλάκης Ε.
ΦΑΙΣΤΟΣ - ΑΛΜΥΡΟΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Φερετζάκης Ν., Ελευθεράκης Σ., Ζιουτος Κ.
ΖΑΡΟΣ - ΡΩΜΑΝΟΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Ζαχαριουδάκης Γ., Τζανακάκης Ε., Γρηγοράκης Ι.
ΕΛΠΙΔΕΣ - ΠΑΝΟΜ Κυριακή 29/10/17 15:00 Χαραλαμπάκης Ε., Παπαδάκης Μ., Μοχιανάκης Α.
ΤΥΛΙΣΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΗΡ.  Κυριακή 29/10/17 15:00 Σταυρακάκη Μ., Δασκαλάκης Ι., Μαστορίδης Δ.
Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - ΜΟΙΡΕΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Παπαδάκης Φ., Νικολακάκης Β., Γαρεφαλάκης Κων. Μ.
ΛΙΝΤΟ - ΓΟΡΤΥΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Μουρτζάκης Ι., Κυριακόπουλος Κ., Παπαδακάκης Γ.
Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Κρασαγάκης Χ., Δασκαλάκης Α., Μαυραντωνάκης Α.
Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ Κυριακή 29/10/17 15:00 Πατεμτζής Γ., Τρουλινός Κ., Στεφανίδης Σ.
Α2 ΕΠΣΗ - 7η Αγωνιστική
ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΤΡΙΤΩΝΙΑ Σάββατο 28/10/17 15:00 Μαυραντωνάκης Ι., Καρατζάς Γ., Πλαίτης Γ.
Ε.Γ.Ο.Η - Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Σάββατο 28/10/17 15:00 Φουκάκης Γ., Κώστας Κ., Γρηγοράκης Ι.
ΠΟΡΟΣ - ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 28/10/17 15:00 Ζερβάκης Ε. Γ., Περτσελάκης Γ., Παπαδοσπυριδάκης Ε.
ΔΩΡΙΕΑΣ - ΑΣΗΜΙ Κυριακή 29/10/17 15:00 Βασάκης Γ. Ε., Γαρεφαλάκης Ε., Πλαίτης Γ.
ΔΙΑΣ - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Σπινάκης Ν., Καζόγλου Χ., Τουρλουκάκη Χ.
ΔΟΞΑ ΓΑΛΙΑΣ - ΡΑΥΚΟΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Σταυρακάκη Ν., Καούρας Γ., Γενετζάκης Ε.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ Κυριακή 29/10/17 15:00 Φουκάκης Γ., Μαυραντωνάκης Ι., Κατσογιάννης Η.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ - ΡΟΥΒΑΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Μανδαλενάκης Ε., Μάτσας Κ., Θέμελη Π.
Β1 ΕΠΣΗ - 5η αγωνιστική
ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ - ΜΟΧΟΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 Ζαφείρης Α., Παπαδάκης Φ., Κρασαγάκης Χ.
ΒΟΝΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 Τζανακάκης Ε., Καμπιτάκης Κ., Μπεκιράκης Ι.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 Ελευθεράκης Σ., Τοπαλιδης Π., Κατσογιάννης Η.
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Σάββατο 28/10/17 15:00 Δασκαλάκης Α., Καούρας Γ., Μπλαβάκης Ε.
ΓΑΡΙΠΑ - ΧΑΡΑΥΓΗ Κυριακή 29/10/17 15:00 Σαμιωτάκης Ε., Μπεκιράκης Ι., Δρακωνάκης Ε.
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Τζώρτζογλου Φ., Μπαλίδης Α., Ψαρράς Κ.
ΚΑΝΑΡΙΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κυριακή 29/10/17 15:00 Ζαφείρης Α., Μπλαβάκης Ε., Φανουράκη Μ.
Β2 ΕΠΣΗ - 5η Αγωνιστική
ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ - Ο.Φ.Η. 94 Σάββατο 28/10/17 15:00 Σφακιανάκης Δ., Γενετζάκης Ε., Φανουράκη Μ.
ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΣΙΤΕΣ Σάββατο 28/10/17 15:00 Κυριακόπουλος Κ., Παπαδακάκης Γ., Μπαλίδης Α.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ - ΘΕΡΙΣΟΣ 1978 Κυριακή 29/10/17 11:00 Δασκαλάκης Α., Τοπαλιδης Π., Μαυρουδής Ι.
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - ΡΟΚΑ Κυριακή 29/10/17 15:00 Περτσελάκης Γ., Σταυράκης Γ., Σαρόγλου Ε.
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - ΠΑΛΙΑΝΗ 2008 Κυριακή 29/10/17 15:00 Χριστουλάκης Ε., Σπαθαράκης Γ., Στέφα Ά.
ΔΑΜΑΣΤΑ - ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ Κυριακή 29/10/17 15:00 Παπαδοσπυριδάκης Ε., Σιγανού Γ., Επιτροπάκη Ε.
Γ' ΕΠΣΗ - 4η αγωνιστική
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΣΑΡΑΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ Σάββατο 28/10/17 15:00 Σαμιωτάκης Ε., Στέφα Ά., Δρακωνάκης Ε.
ΚΑΠΕΤΑΝ ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΡΑΚΑΣ - ΙΝΙ Σάββατο 28/10/17 15:00 Μοχιανάκης Α., Ζιουτος Κ., Ψαρράς Κ.
Π.Ο. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΟΦΑΜ Κυριακή 29/10/17 11:00 Μπαλίδης Α., Τζώρτζογλου Φ., Ψαρράς Κ.
ΓΩΝΙΕΣ - ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΑΟ Κυριακή 29/10/17 12:00 Σταυράκης Γ., Περτσελάκης Γ., Σαρόγλου Ε.
ΑΕ ΚΑΜΗΛΑΡΙΟΥ - ΠΑΤΟΥΧΑΣ Κυριακή 29/10/17 12:00 Ζιουτος Κ., Φερετζάκης Ν., Ελευθεράκης Σ.
ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ ΑΣ ΗΡΑΚΛΕ - ΠΗΓΑΪΔΑΚΙΑ Κυριακή 29/10/17 12:00 Δασκαλάκης Ι., Ζαφείρης Α., Μπλαβάκης Ε.
ΔΑΦΝΕΣ - ΧΕΙΜΑΡΟΣ Κυριακή 29/10/17 12:30 Μάτσας Κ., Μανδαλενάκης Ε., Θέμελη Π.

Αθλητικά

Super League: Πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία - H επόμενη αγωνιστική

volos-olympiakos-panigyrismos.jpg

Με τη νίκη του Ολυμπιακού στην έδρα του Βόλου ολοκληρώθηκε η δράση της 24ης αγωνιστικής της Super League 1.

Η ομάδα του Πειραιά δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στους Θεσσαλούς, ωστόσο πήρε το θετικό αποτέλεσμα με σκορ 2-1.

Έτσι οι πρωταθλητές Ελλάδας συνέχισαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας αυξάνοντας μάλιστα στους 14 βαθμούς τη διαφορά από το δεύτερο Άρη.

Το προφίλ της 24ης αγωνιστικής της Super League 1:

Σάββατο (27/2)

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ .................2-1 (17' Ντάουντα, 84' Ιωαννίδης – 27' Στάρτζεον)

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ............... 2-1 (37' Σίτο, 54' Λ. Φερνάντεθ - 84' Α. Ζίβκοβιτς)

Κυριακή (28/2)

Άρης - Ατρόμητος............................ 3-0 (22' Γκανέα, 65' Σάσα, 80' Αλεξάντρε Σίλβα)

Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα....................... 0-0

ΑΕΛ - Παναιτωλικός ........................1-0 (37' Πινακάς)

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ .......................1-1 (58' Βέλεθ - 73' Γκαρσία)

Δευτέρα (1/3)

Βόλος - Ολυμπιακός .......................1-2 (10' Γκρίλο - 4' Φορτούνης, 81' Εμβιλά)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1. Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

- Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά στους μεταξύ τους αγώνες.

- Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στους μεταξύ τους αγώνες.

- Τη διαφορά τερμάτων στο σύνολο των αγώνων του πρωταθλήματος που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων.

- Την καλύτερη επίθεση στο σύνολο των αγώνων του πρωταθλήματος που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων.

- Την καλύτερη άμυνα στο σύνολο των αγώνων του πρωταθλήματος που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25Η)

Σαββατο 6/3

ΟΦΗ - ΑΕΛ (15.00)

Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης (17.15)

ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός (19.30)

Κυριακή 7/3

Ολυμπιακός - Λαμία (15.00)

Παναιτωλικός - Βόλος (17.15)

ΠΑΟΚ - Αρης (19.30)

Δευτέρα 8/3

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης (19.30)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Τένις: Κυρίαρχη η Σάκκαρη στην πρεμιέρα του Κατάρ Open

Κριστιάνο Ρονάλντο: Κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών με 766 γκολ (video)